Усього одна сигарета в день збільшує небезпеку хвороб серця в три рази , як з’ясували британські вчені. Ця інформація повинна насторожити шанувальників так званого соціального куріння , які вважають , що курять недостатньо багато .
 
Соціальними курцями називають людей , які беруться за сигарети лише час від часу. Вони можуть дозволити собі закурити в якій-небудь хорошій компанії , ввечері перед сном або вранці перед роботою. Іноді такі курці витрачають за цілий місяць всього-лише одну пачку сигарет , а тому вважають , що їх здоров’ю тютюн нічим не загрожує.
 
Але дослідники з British Heart Foundation встановили , що навіть одна сигарета на день вже збільшує ризик розвитку хвороб серця у курця в три рази в порівнянні з тими людьми , хто взагалі не курять. А тому любителі соціального куріння ” обманюють самих себе”, коли говорять , що курять занадто мало. Крім того, вживання сигарет навіть у незначних дозах підвищує і небезпекe померти від будь-яких причин .
 
Читайте також: Рак легенів починає розвиватися після п’ятнадцятої сигарети

Читайте також:  Небезпечно для печінки: названо одну з найгірших харчових звичок

Так , у жінок , що палять одну і більше сигарет на день , відзначається велика захворюваність раком легенів в порівнянні з некурящими . І , тим не менш , лише 25 % соціальних курців турбуються про те , що вони шкодять своєму здоров’ю через згубнe звичкe. У Великобританії до цієї категорії належать 1,1 млн чоловік.

” Наше дослідження показало , що під час соціальні курці споживають досить сигарет , щоб піддати свої життя ризику , – говорить медичний директор British Heart Foundation доктор Майк Кнептон . – Ми хочемо , щоб люди дізналися, якій смертельній небезпеці вони піддають себе навіть у результаті соціального куріння ” .