Пацієнти старше 60, що помірно вживають алкогольні напої, після операцій відновлюються краще, ніж непитущі. До такого висновку дійшли дослідники з Університетського шпиталю Бонна.

Пацієнти старшого віку, які насолоджуються помірною кількістю спиртних напоїв, краще відновлюються після хірургічних операцій, ніж непитущі. Люди старше 60, які вживають адекватну кількість алкоголю, як правило, повідомляють про більш високу якість життя.

Виявилося, що у них підвищується рівень мобільності, незалежності, виникає менше проблем із виконанням повсякденних справ після хірургічних операцій порівняно з тими, хто зовсім не пив.

Одним із можливих пояснень цього може бути той факт, що після вживання алкоголю підвищується настрій та зростає соціальність людини, тобто її бажання спілкуватися, а рівень стресу знижується.

Втім, цілий ряд вчених поставив під сумнів висновки даного дослідження, оскільки вони можуть спонукати деяких людей продовжувати свої нездорові звички.

У невеликих кількостях алкоголь може викликати більше почуття розслаблення і скорочення рівня стресу. Деякі напої, включаючи червоне вино, також містять антиоксиданти, що позитивно впливають на здоров’я у довгостроковій перспективі, що знижують ризик хвороб серця та інсультів.

Зловживання алкоголем є надзвичайно небезпечними. Численні дослідження показували, що лише один келих вина або кухоль пива вечорами в середньому віці вже прискорює процес старіння мозку на два роки.

Зловживання спиртними напоями пов’язані з декількома типами пухлин, включаючи рак підшлункової залози та печінки, а також серцеву недостатність та проблеми з мозком.