Печінка-основний орган обміну речовин і детоксикації. Якщо страждає вона, страждає все тіло. Пошкодження печінки часто залишається непоміченим – спочатку воно не викликає симптомів. Ці 4 фактори роблять орган особливо вразливим.

5 факторів, що вбивають печінку

Харчові добавки з вітаміном А або В3

Вітамінні добавки не завжди позитивно впливають на організм, особливо, якщо приймаються без призначення лікаря.
Stiftung Warentest досліджував препарати вітаміну А в 2017 році. Вчені попереджають: вони можуть привести до проблем з печінкою, головних болів і подразнення шкіри.

Вітамін B3 (ніацин) при надмірному вживанні негативно впливає на на цей орган. На це вказує велике дослідження, де випробовувані регулярно приймали вітамін В3: вони страждали від захворювань печінки частіше, ніж учасники групи плацебо.

Високі дози парацетамолу

Печінка виводить токсини з організму – це стосується алкоголю і ліків. Ті, хто приймає ліки на регулярній основі пошкоджують печінку. Лікарі зазвичай зважують користь і шкоду перед призначенням препарату. Ви не повинні приймати ліки без призначення, і не довше або частіше, ніж рекомендується в інструкції безрецептурних засобів. Парацетамол пошкоджує орган у високих дозах.

Зловживання фруктами

Фруктоза збільшує ризик ожиріння печінки. Дослідження проводилися на мишах, але лікарі застерігають від недооцінки впливу фруктози на здоров’я. Люди, захоплені ЗСЖ, не звертають увагу на вміст фруктози. У 100 грамах яблук міститься більше фруктози, ніж цукру, в 100 мілілітрах коли.

Алкоголь

Скільки алкоголю “занадто багато”? Частина вчених говорить про шкоду надмірного споживання, інші радять не вживати алкоголь ніколи.
“Німецький центр з проблем наркоманії радить чоловікам не пити більше двох склянок вина або пива в день (24 грами алкоголю). Для жінок, половина від чоловічої норми (12 грамів алкоголю)”, – пише видання Focus.