Журнал Breast Cancer Research and Treatment опублікував дані, отримані вченими з Ірландії і свідчать про користь вітаміну D в справі запобігання раку молочної залози. Фахівці висловилися про те, що цей нутрієнт може ефективно допомагати не тільки як засіб профілактики, але і як компонент лікування вже наявного захворювання.

Вітамін D на 20% знижує ризик раку молочної залози, констатували вчені. На користь цього висновку свідчать результати анкетування про особливості харчування 5500 жінок у віці від 50 до 80 років, яким було діагностовано рак молочної залози. Автори проекту рекомендують вживати такі продукти, як печінка тріски, риб’ячий жир, оселедець, сьомга, топлене масло, курячі яйця, сир сорту «чеддер» – ці продукти є багатими джерелами цінного вітаміну.

До цього норвезькі фахівці з Університету Бергена змогли встановити, що споживання вітаміну D може значно знизити ризик передчасного відходу з життя для людей з хворобами серця і судин. Також наукові дослідження показували, що дефіцит вітаміну D може провокувати дисфункцію центральної нервової системи, що призводить до депресії, неврозів, і сприяє розвитку проблем з фертильністю і масою тіла, розвитку діабету і частих інфекцій.

Лікарі нагадують, що вітамін D може засвоюватися сприятливо для здоров’я лише за умови, що організм людини отримує достатню кількість магнію.