Ви знали, що новонароджені не вміють плакати, а кісток у них більше, ніж у дорослих?

Більшість немовлят з’являються на світ блакитноокими. Це пов’язано з тим, що пігмент в райдужній оболонці починає вироблятися вже після народження. Тому судити про те, яким буде колір очей дитини, краще не раніше, ніж в шестимісячному віці. Теж стосується і волосся – у немовляти колір і фактура волосся найчастіше буває зовсім не таке, як буде в майбутньому у дорослого.

У новонародженого 300 кісток, в той час як у дорослого – майже на сто менше. Справа в тому, що багато кісток з часом зростаються, наприклад, у малюків немає черепної коробки, а є окремі частини черепа з тім’ячками. Тіло немовляти продовжує формуватися ще довго після пологів і справа не тільки в збільшенні розмірів, у новонароджених, наприклад, немає колінних чашечок – вони з’являються в перші місяці життя.

При народженні розмір голови дитини становить близько чверті від його росту, а вага мозку – близько десятої частини від загальної ваги. Після народження малюк починає дуже швидко рости, так триває близько 18 місяців, потім темпи зростання досить швидко починають знижуватися. Річна дитина в середньому важить втричі більше, ніж при народженні.

Думаєте, що новонароджені постійно плачуть? Це не правда. Слізні протоки теж формуються після народження і першу сльозинку малюк зможе упустити не раніше, ніж в три тижні. До цього дитина просто кричить. (ЧИТАЙТЕ ДАЛІ)