Дослідники, які шукають способи повернути назад процес старіння, давно стверджували, що поліпшення способу життя може принести дивіденди нашому здоров’ю.

Все більше доказів вказує на те, що секрети довголіття можуть полягати в кишечнику, оскільки він допомагає боротися з безліччю хвороботворних мікробів, яким ми піддаємо свій організм щодня.

Дослідники виділили чотири методи, які допоможуть повернути назад старіння кишечника і підвищити шанси дожити до старості .

Мікробіом кишечника, який складається з набору генів, що складають мікробіоту, починає розвиватися ще до народження. Доведено, що існує ряд факторів, що руйнують мікробіом кишечника, в тому числі антибіотики.

Група дослідників з Інституту системної біології в Сіетлі виявила, що мікробіом кишечника з віком стає все більш різноманітним і унікальним. Автори виявили три ключові бактерії, що сприяють здоровому старінню. Вони спостерігали менше бактерій роду Bacteroides, більше Akkermansia і Christensenella, які були пов’язані зі зменшенням запалення, поліпшенням метаболізму цукру і жиру і худорлявим типом статури.

Чотири наступні кроки можуть допомогти заселити кишечник бактеріями, що сприяють довгому життю.

Овочі

Листова зелень, зокрема, містить певний цукор, який може сприяти зростанню здорових кишкових бактерій. Згідно з Hopkins Medicine, високе споживання клітковини і листової зелені сприяє розвитку ідеального мікробіома кишечника.

Ферментовані продукти

Недавні дослідження показали, що ферментовані продукти можуть змінити склад трильйонів бактерій, що мешкають в кишечнику. Було доведено, що такі продукти, як йогурт, кефір, квашена капуста, кімчі і чайний гриб, знижують рівень запалення у всьому організмі.

Пробіотики

Більшість добавок, доступних на ринку, містять бактерії з сімейств Lactobacilli і Bifidobacter, вибрані тому, що вони можуть вижити в кислому середовищі шлунка.

Пребіотики

Прийом пребіотиків як добавок може допомогти зміцнити імунну систему, яка знаходиться в кишечнику, що допомагає боротися з інфекціями.