Від того, о котрій ви лягаєте спати, скільки годин ви спите, залежить ваш емоційний стан. Так скільки ж треба спати, щоб не хвилюватися?

Нав’язливі думки і їх зв’язок з режимом сну

Джейком Нота і Мередіт Коулз з Університету Бингхемптона в США виявили, що люди, які сплять менше і пізніше лягають спати, частіше відчувають негативні емоції, ніж ті, чий режим сну більш стабільний.

У деяких людей виникають різні негативні і песимістичні думки, які повторюються в їх голові. Вони відчувають, що не можуть контролювати цей стан. Також вони надмірно турбуються про майбутнє і надмірно аналізують минуле. Такі думки є типовими для людей, які страждають від тривожних розладів, депресії, посттравматичного стресу і деяких інших захворювань. До того ж у таких людей часто виникають проблеми зі сном.

Попередні дослідження показали, що проблеми зі сном можуть бути пов’язані з подібними повторюваними негативними думками, особливо в тих випадках, коли людина спить дуже мало. Нота і Коулз вирішили вивчити це питання детальніше, а також з’ясувати, чи існує зв’язок між виникненням подібних думок і часом, коли люди лягають спати.

Хто входить до групи ризику?

Вчені попросили 100 молодих людей заповнити анкети та пройти два комп’ютерних тести. Під час виконання тестів учені спостерігали за тим, наскільки сильно учасники хвилювалися, роздумували або зациклювалися на чому-небудь. Всіх учасників запитали, коли вони найбільш активні – вранці або ввечері, а також про те, чи дотримуються вони режиму сну або ж лягають спати кожен раз в різний час.

Вчені виявили, що люди, які спали меншу кількість годин і пізніше лягали спати, частіше відчували повторювані негативні думки, ніж всі інші. Результати їх дослідження говорять про те, що порушення сну можуть бути пов’язані з розвитком таких нав’язливих думок.

Як зберегти здорову психіку?

Вчені вважають, що люди, які перебувають у групі ризику, повинні постаратися нормалізувати свій режим сну. «Якщо подальші дослідження підтвердять наявність зв’язку між режимом сну і виникненням повторюваних негативних думок, це може відкрити нам новий напрямок у лікуванні людей з психологічними захворюваннями», – вважає Коулз. Вона та її колеги вважають, що нові результати допоможуть розробити більш ефективні методики допомоги людям з тривожними розладами.

Так що ось вам ще одна причина уважніше ставитися до режиму сну. Якщо ви будете висипатися, то багато тривоги і хвилювання залишаться позаду.

Це дослідження було опубліковано в журналі Cognitive Therapy and Research.

Джерело: zdorovieinfo