Отже, у вас порвався презерватив. Або ви про нього забули. Або просто вирішили пірнути в вир, але зараз розумієте, що це було помилкою. Розповідаємо, як все поправити.

Сходіть в туалет

Помочіться: це виведе частину збудників інфекцій, якщо вони потрапили в сечовий канал.

Прийміть душ

душ

Це не те щоб ефективний засіб захисту, особливо якщо ви займалися вагінальним сексом. Але якщо біологічні рідини потрапили на інші частини тіла, то добре б їх змити. Та й ця процедура заспокоює: постійте 5 хвилин під теплою водою, щоб прийти в себе і почати діяти.

Промийте статеві органи і обробіть їх антисептиком

Мило, мірамістин, хлоргексидин, бетадин вам в допомогу: промийте статеві органи, а потім обробіть антисептиком по інструкції. Це потрібно зробити не пізніше, ніж через 2 години після сексу.

Читайте також:  Флуконазол при молочнице: особенности лечения и преимущества препарата
Поговоріть начистоту

Розмова

Соромитися більше немає сенсу. Запитайте партнера, чи немає у нього ЗПСШ, як давно він перевірявся і чи був у нього незахищений секс до вас. Не факт, що він тут же розповість правду і дістане з кишені довідку. Але поговорити потрібно.

Якщо раптом з’ясується, що ваш партнер – носій ВІЛ, зверніться в найближчий СНІД-центр протягом 72 годин після сексу (краще – як можна раніше). Вам запропонують пройти антиретровірусну терапію: вона сильно знижує ризик заразитися.

Прийміть препарат екстреної контрацепції

ВООЗ рекомендує:

  • Препарати з левоноргестрелом;
  • Препарати з улипристалу ацетатом;
  • Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) з етинілестрадіолом і левоноргестрелом;
  • Внутрішньоматкові контрацептиви, які містять мідь;
Читайте також:  Онкология в Израиле: Клиника Ихилов (Ichilov) как Центр экстренной медицинской помощи

Тільки спочатку прочитайте інструкцію і переконайтеся, що у жінки немає протипоказань.

Здайте аналізи на ЗППП

Аналізи

Тут є 2 варіанти:

  1. Брати партнера під білі ручки і вести до лікаря. Нехай обстежується. Нічого не знайшли? Значить, і ви нічим не заразилися (якщо, звичайно, у нього такі пригоди не траплялися 5 разів за один тільки минулий тиждень).
  2. Почекати, поки пройде інкубаційний період і самому відвідати венеролога/гінеколога. Через 1-1,5 місяців можна здати аналіз на наступні інфекції: мікоплазмоз, хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, гепатити B і C, сифіліс. Через 3 місяці-на ВІЛ та повторно-на гепатити та сифіліс.

Протягом цих трьох місяців вам не можна буде займатися незахищеним сексом з іншими людьми. Так, навіть з чоловіком / дружиною, якщо ви ступили на шлях адюльтера. Зізнайтеся або придумайте якесь виправдання, але не піддавайте ризику чуже життя.

Читайте також:  Чи залежить одужання від медсестри?
Зробіть висновки

Ви ж розумієте, що ця інструкція не могла обійтися без нотки моралізаторства. Щоб більше сюди не повертатися, читайте статтю «Презервативи: як правильно використовувати і від чого вони не захищають».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКІ ХВОРОБИ ПЕРЕДАЮТЬСЯ ПІД ЧАС СЕКСУ