У деяких випадках пацієнти повідомляють про симптоми інсульту протягом тижня до його виникнення.

Інсульти, якщо їх не лікувати ефективно, можуть призвести або до смерті, або тривалої інвалідності тих, хто їх переніс. Однак іноді жертви інсульту можуть відчувати не тільки раптовий розвиток, а й ознаки інсульту, що наближається, за тиждень до цього. Ці симптоми можуть торкнутися майже половини всіх пацієнтів з інсультом.

Ознаки інсульту часто з’являються раптово, але це не означає, що у вас не буде часу. Деякі люди мають такі симптоми, як головний біль, оніміння або поколювання за кілька днів до серйозного інсульту, пише Express.

Одне дослідження показало, що 43% пацієнтів з інсультом зазнавали симптомів мікроінсульту за тиждень до серйозного інсульту. Якщо ви звернете увагу на ці симптоми і звернетеся за допомогою, навіть якщо вони зникнуть, ваші шанси на одужання набагато зростуть.

Що таке міні-інсульт?

Міні-інсульт, також відомий як транзиторна ішемічна атака, є серцево-судинною подією, викликаною тимчасовим порушенням кровопостачання головного мозку.

Основні симптоми транзиторної ішемічної атаки, також відомої як ТІА, такі ж, як і при справжньому інсульті.

На ранніх стадіях ТІА неможливо сказати, у вас ТІА чи повний інсульт. Важливо негайно зателефонувати у швидку допомогу, якщо у вас чи у когось ще є симптоми ТІА чи інсульту.

ТІА є попереджувальною ознакою того, що у найближчому майбутньому у вас може виникнути ризик повного інсульту, і оцінка може допомогти лікарям визначити найкращий спосіб зменшити ймовірність цього.