Здатність зберігати рівний настрій зовсім не дарма вважається рисою довгожителів. Вчені назвали емоції, схильність до яких підриває здоров’я і загрожує життю.

Гнів. Ця емоція провокує сплеск хімічних речовин в організмі, включаючи адреналін і норадреналін. При ослабленій серцево-судинній системі дисбаланс цих гормонів здатний стати причиною для розвитку серцевих проблем аж до серцевих нападів. Дослідження показали, що через дві години після спалаху гніву ймовірність виникнення серцевого нападу збільшується майже в п’ять разів, інсульту – в три рази.

Шок. Наслідки шоку можу бути як короткостроковими, так і довгостроковими. Наприклад, внаслідок перенесеного шоку можуть відбуватися зміни в структурах мозку, виявом яких стає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у людини. При цьому виникають проблеми зі сном і з прийомом їжі, сексуальна дисфункція, хронічні болі, поведінкові порушення.

Читайте також:  Експерти назвали помилки у митті посуду, які здатні викликати рак

Тривожність. Спектр тривожних розладів досить широкий і включає в себе різнорідні порушення. Одне з найбільш відомих – панічний розлад, при якому у людини виникають напади гострого страху і тривоги в сукупності з соматичними проявами – серцебиттям, запамороченням, відчуттям нестачі кисню і серця, яке вистрибує з грудей.

Продовження на наступній сторінці: 1 2