Вживання менше шести стандартних австралійських склянок алкоголю на тиждень пов’язане з найнижчим ризиком розвитку фібриляції передсердь, але не весь алкоголь однаковий, як показує нове дослідження Університету Аделаїди.

Фібриляція передсердь (ФП) – це нерегулярна і прискорена частота серцевих скорочень, яка може збільшити ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серцевих ускладнень. Симптоми включають прискорене серцебиття, задишку і слабкість.

Попередні дослідження показали, що надмірне вживання алкоголю і вживання великої кількості алкоголю збільшує ризик розвитку фібриляції передсердь, але було неясно, чи збільшує споживання невеликої кількості алкоголю ризик розвитку ФП.

Це дослідження, опубліковане сьогодні в JACC: Clinical Electrophysiology, використовувало дані британського біобанку, великомасштабну дослідницьку базу даних з інформацією про здоров’я, зібрану з півмільйона британських добровольців.

Читайте також:  Корисні для серця і судин олії назвала кардіолог

Провідний автор Семюел Ту з Центру порушень серцевого ритму Університету Аделаїди сказав, що дослідники виявили, що у тих, хто вживав менше шести стандартних доз алкоголю на тиждень, був найнижчий ризик розвитку ФП.

“Ми також виявили, що споживання пива та сидру було пов’язано з більшим ризиком фібриляції передсердь у порівнянні з вживанням червоного та білого вина”, – сказав він. – “Наші результати показують, що відповідальне вживання алкоголю до шести порцій на тиждень безпечно з точки зору мінімізації ризику фібриляції передсердь. Для тих, хто в даний час вживає алкоголь, вживання червоного або білого вина потенційно може бути більш безпечною альтернативою іншим видам алкогольних напоїв”.

Читайте також:  Чому чорніють зуби і що з цим робити

Важливо відзначити, що ці результати не застосовуються до людей, які вже страждають фібриляцією передсердь, які можуть виявити, що зменшення споживання алкоголю може зменшити їх симптоми.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News