Вживання менше шести стандартних австралійських склянок алкоголю на тиждень пов’язане з найнижчим ризиком розвитку фібриляції передсердь, але не весь алкоголь однаковий, як показує нове дослідження Університету Аделаїди.

Фібриляція передсердь (ФП) – це нерегулярна і прискорена частота серцевих скорочень, яка може збільшити ризик інсульту, серцевої недостатності та інших серцевих ускладнень. Симптоми включають прискорене серцебиття, задишку і слабкість.

Попередні дослідження показали, що надмірне вживання алкоголю і вживання великої кількості алкоголю збільшує ризик розвитку фібриляції передсердь, але було неясно, чи збільшує споживання невеликої кількості алкоголю ризик розвитку ФП.

Це дослідження, опубліковане сьогодні в JACC: Clinical Electrophysiology, використовувало дані британського біобанку, великомасштабну дослідницьку базу даних з інформацією про здоров’я, зібрану з півмільйона британських добровольців.

Провідний автор Семюел Ту з Центру порушень серцевого ритму Університету Аделаїди сказав, що дослідники виявили, що у тих, хто вживав менше шести стандартних доз алкоголю на тиждень, був найнижчий ризик розвитку ФП.

“Ми також виявили, що споживання пива та сидру було пов’язано з більшим ризиком фібриляції передсердь у порівнянні з вживанням червоного та білого вина”, – сказав він. – “Наші результати показують, що відповідальне вживання алкоголю до шести порцій на тиждень безпечно з точки зору мінімізації ризику фібриляції передсердь. Для тих, хто в даний час вживає алкоголь, вживання червоного або білого вина потенційно може бути більш безпечною альтернативою іншим видам алкогольних напоїв”.

Важливо відзначити, що ці результати не застосовуються до людей, які вже страждають фібриляцією передсердь, які можуть виявити, що зменшення споживання алкоголю може зменшити їх симптоми.