Слідувати цим правилам особливо важливо для людей з генетично підвищеним ризиком розвитку раку кишечника. Німецькі експерти радять звернути увагу на 5 важливих факторів захисту від цього захворювання.

Ризик колоректального раку в значній мірі залежить від особливостей способу життя: коли людина слідує здоровим установкам, ризик розвитку цього типу раку для неї знижується. Фахівці Німецького центру досліджень раку тепер змогли довести, що навіть у людей з генетичною схильністю до раку кишечника ймовірність захворювання значно знижується, якщо вони ведуть здоровий спосіб життя.

Вчені проаналізували історії хвороб понад 4000 пацієнтів з колоректальним раком і вивчили обставини життя майже 3000 здорових людей. В результаті ними були виділені п’ять найбільш важливих умов, що забезпечують захист від розвитку цього виду раку.

Ось ці правила:

  • відмова від куріння,
  • помірне споживання алкоголю або відмова від нього,
  • дотримання здорового раціону, в якому багато натуральних і необроблених продуктів,
  • підтримання здорової маси тіла,
  • рухова активність.

“Учасники, які дотримувалися трьох правил, не курили, добре харчувалися і були фізично активні, піддавалися меншому ризику, ніж ті, хто не дотримувався жодної з умов. Учасники, в житті яких були присутні всі п’ять факторів, мали найнижчий ризик розвитку раку товстої кишки», – констатували фахівці.

Вчені відзначили, що існує більше 50 різних варіантів генів, які підвищують ризик розвитку колоректального раку. Але цей генетичний ризик може бути значно знижений, якщо жити здоровим життям, резюмували експерти.

Джерело: МедікФорум