Гіпертонія є хронічним захворюванням, яке негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи. Як випливає з назви, ця недуга характеризується дуже високим кров’яним тиском, що, в свою чергу, збільшує ризик ушкодження кровоносних судин, інсульту і навіть кровообігу, це може в кінцевому підсумку призвести до смерті. Ми з’ясували, які продукти треба вживати, щоб знизити ймовірність підвищення артеріального тиску.

Що таке гіпертонія і коли вона з’являється?

Гіпертонія – надзвичайно поширене захворювання, але багато людей все ще ігнорують її симптоми та нехтують своїм здоров’ям. Ключем до лікування гіпертонії та полегшення симптомів є здорове харчування.

Про гіпертонію можна говорити тільки в тому випадку, коли артеріальний тиск становить 140/90 або більше. На початковому етапі захворювання людина не помічає ніяких видимих симптомів, що дуже ускладнює діагностику. Ось чому варто регулярно відвідувати лікаря і пройти необхідні обстеження, а також дбати про профілактику і здоровому харчуванні.

Коли ми старіємо, кровоносні судини слабшають, втрачаючи свою еластичність.

Артерії змінюються і твердіють з плином часу, що змушує серце працювати більше. Як і будь-який інший перевантажений м’яз, серце збільшується в розмірах, щоб витримати додаткове навантаження і вимагає більше крові і кисню. Проте воно не завжди здатне підтримувати потреби в кровообігу.

З цієї причини, дуже важливо стежити за своїми щоденними звичками, якщо ви хочете бути здоровою людиною і дожити до старості.

Тримайте під контролем стрес і емоції. Клінічні дослідження показали, що гнів, ворожість, стрес і інші сильні негативні емоції і почуття сприяють підвищенню АТ.

Які продукти знижують артеріальний тиск?

Що робити, щоб знизити артеріальний тиск без ліків? Їсти правильні продукти, які позитивно впливатимуть на стан судин і рівень тиску. Виявляється, включення певних продуктів у раціон може ефективно знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Нижче ви знайдете аж 7 з них.

1. Лляне насіння

Льняне сім’я є природним джерелом клітковини і необхідних жирних кислот омега-3. Коли ці речовини потрапляють в організм, вони прекрасно справляються з рівнем поганого холестерину в крові, а також з знижують артеріальний тиск.

Регулярне споживання цього продукту поліпшує загальне здоров’я і самопочуття людей, що страждають гіпертонією, і знижує ризик пошкодження кровоносних судин. Льон також є відмінним доповненням до вашого харчування, тому що сприяє підтримці здорової ваги.

2. Банани

Ці фрукти характеризуються не тільки своїм неповторним смаком і масою поживних речовин, але вони також можуть бути ідеальним доповненням до дієти гіпертоніків. Банани є джерелом калію, який регулює водний баланс в організмі і перешкоджає затримці рідини, що також може бути чинником, що підвищує ризик гіпертонії.

3. Риба

Жирна риба є самим багатим і найбільш природним джерелом омега-3 жирних кислот. Цей тип жирів чудово підтримує очищення і здоров’я артерій і видалення надлишкових тригліцеридів і холестерину. Завдяки цьому продукту ви також можете знизити кров’яний тиск здоровим і природним шляхом, не вдаючись до лікарських препаратів.

Білок, присутній в рибі, володіє лікувальним ефектом і складається з групи високоякісних амінокислот, які в поєднанні з іншими мінералами та поживними речовинами є надзвичайно важливою підтримкою не тільки для нашого фізичного, але й психічного здоров’я.

4. Селера

Селера є джерелом фіто речовин і антиоксидантів, які приносять численні вигоди людям, страждаючим гіпертонією. Регулярно вживаючи в їжу страви на основі селерою, ви можете запобігти запалення в організмі і сприяти виведенню зайвої рідини і шкідливих речовин.

Більш того, селера також є джерелом основних мінералів, які знижують рівень кортизолу, гормону, відповідального за стрес, а також гіпертонії.

5. Цибуля

Цей овоч використовується у всьому світі і характеризується не тільки інтенсивним смаком і ароматом, але і численними цілющими властивостями. В результаті високого вмісту сірки цибуля допомагає знизити рівень холестерину і артеріального тиску.

Цибуля очищає артерії, допомагаючи виводити шкідливі жири і поганий холестерин і тригліцериди з організму. Цибуля знижує шкідливий вплив вільних радикалів, що викликають передчасне старіння клітин, також в кровоносних судинах.

6. Каєнський перець

Споживаний в помірній кількості, кайенский перець є ідеальним природним продуктом для зниження артеріального тиску. Активним інгредієнтом цієї спеції є капсаїцин, який покращує кровообіг і є профілакторій тромбів і затвердіння артерій.

Більш того, кайенский перець може звернути назад негативний вплив вільних радикалів в організмі. Саме їх дія несе відповідальність за старіння всього організму.

7. Кокосова вода

Багато людей не розуміють, скільки властивостей і переваг для здоров’я може принести їм регулярне вживання кокосової води. Цей напій є багатим джерелом мінералів і антиоксидантів. Він чудово зволожує тіло і, таким чином, покращує кровообіг і допомагає подолати такі проблеми серцево-судинної системи, як гіпертонія.

Кокосова вода має сечогінну ефектом, що допомагає організму виводити зайву рідину, яка накопичується в тканинах і тісно пов’язана з гіпертензією. Цей напій також є дозою клітковини і здорових жирів, які захищають ваше серце і систему кровообігу.

Гіпертензія може бути небезпечною, тому варто діяти профілактично і вводити в свій раціон здорові харчові звички, такі як регулярне споживання продуктів, описаних вище.