Вчені з Університету штату Алабама експериментальним шляхом перевірили дієвість такої добре відомої поради дієтологів, як рекомендація вживати більше свіжих фруктів і овочів. У результаті дослідники дійшли висновку, що хоча дана порада ефективна у якості запобіжного здорового харчування, – тим, хто хоче не просто правильно харчуватися, а схуднути, вона не допоможе.
 

У семи клінічних випробуваннях, що проходили під контролем доктора Кетрін Кайзер, брали участь в цілому 1200 осіб. Добровольці дотримувалися раціону харчування відповідно до рекомендованої на сьогоднішній день дієтологічної норми споживати 1,5 – 2 порції фруктів і 2-3 порції овочів на день.
 
Аналіз отриманих результатів показав, що хоча дієта, багата овочами і фруктами, дуже корисна для підтримки здоров’я людини, на зниження маси тіла вона практично не впливає.
 
Однак експерти підкреслюють, що даний висновок не означає, що заради схуднення слід відмовлятися від вживання овочів і фруктів. На їх думку, тим, хто хоче схуднути, треба їсти овочі та фрукти таким чином, щоб прагнути до зменшення калорійності їжі всього раціону.

«Наші результати показують, що проста заміна частини раціону овочами та фруктами не працює, Необхідний комплексний підхід, при якому буде скорочуватися весь обсяг споживаної їжі», – висловилася з цього приводу доктор Кетрін Кайзер.

Показово, що вчені не в перший раз доводять практичну марність фруктів і овочів у справі схуднення. Деякі дослідження демонстрували, що, налягаючи на різні плоди, люди непомітно для себе починали споживати більше калорій за день.

Читайте також:  Як конкретно покращає здоров'я після відмови від цукру

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФРУКТИ ТА ОВОЧІ СТВОРЮЮТЬ КАЛОРІЙНИЙ ОБМАН

ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЇСТИ ФРУКТІВ ТА ОВОЧІВ

5 ФРУКТІВ І ОВОЧІВ, ЯКІ МИ ЇМО НЕПРАВИЛЬНО