Похмілля являє собою реакцію організму на вживання занадто великої кількості алкоголю. Його симптоми включають втому і нудоту, головний біль, чутливість до світла, а також запаморочення. Стало відомо, які продукти здатні полегшити стан.

Алкоголь блокує вироблення гормону, який допомагає організму утримувати воду, що призводить до зневоднення і втрати електролітів, таких як калій і натрій. Банани особливо багаті калієм і можуть допомогти заповнити резерви організму. Один середній банан містить 12% рекомендованої добової норми цієї поживної речовини.

Курячі яйця багаті цистеїном-амінокислотою для виробництва антиоксиданту глутатіону. Вживання алкоголю знижує його запаси в організмі. Яйця, багаті цистеїном – відмінний спосіб підвищити рівень глутатіону і, можливо, полегшити симптоми похмілля, стверджують фахівці.

Кавун також входить в список продуктів, що допомагають при похміллі. Оскільки головні болі в такому стані зазвичай викликані зневодненням і зниженням припливу крові до мозку, кавун може врятувати. Цей літній продукт багатий L-цитруліном, поживною речовиною, яка здатна поліпшити кровообіг. Більш того, високий вміст води в кавуні полегшує стан при регідратації, повідомляє foodismedicine.

Соління містять велику кількість натрію-електроліту, рівень якого в організмі зменшується при надмірному вживанні алкоголю. Включення солінь або розсолу в раціон може допомогти підняти рівень натрію і полегшити похмілля.

Шпинат багатий фолієвою кислотою – поживною речовиною, вміст якого знижується при вживанні великої кількості алкоголю. Недавнє дослідження показало, що алкоголь перешкоджає всмоктуванню фолієвої кислоти, а регулярне вживання спиртного може привести до її дефіциту.

Крім того, до списку увійшли мед, крекери, горіхи, авокадо, м’ясо, вівсянка, чорниця, курячий суп з локшиною, апельсини, спаржа, лосось, батат (солодка картопля), імбир, вода, томатний сік, зелений чай, кокосова вода і кава.