Якщо Ваш голос абсолютно несподівано і швидко стає хрипким, то розумно буде відвідати отоларинголога. Існує кілька основних причин, що викликають зміни в тоні голосу.

Застуда. Проголошення слів задіює дві голосові зв’язки, які вібрують і народжують звуки. Застуда викликає набряк голосових зв’язок, що впливає на вібрацію і змінює голос. Ось чому застуда найчастіше викликає характерну хрипоту.

Перенапруга. Вчителі, продавці і деякі інші люди, які змушені з ранку до вечора говорити, часто стикаються з порушеннями голосу, які викликані перевантаженням голосових зв’язок. Ці перевантаження народжують не тільки перевтома, але і пошкодження зв’язок, через що голос може хрипіти або зовсім зникнути.

Читайте також:  Звичка спати вдень може говорити про високий ризик інсульту

Куріння. Дана шкідлива звичка також вважається досить поширеною причиною несподіваної зміни тембру голосу. Справа в тому, що тютюновий дим викликає роздратування голосових зв’язок. Американські вчені з’ясували, що у курців ймовірність розвитку голосових розладів в 1,6 вище, ніж у тих, хто не курить.

Алергічна реакція. Сезонна алергія на кшталт полінозу викликає не тільки нежить і подразнення очей, але і набряк голосових зв’язок. А він, як ми вже розповідали вище, є однією з причин несподіваної хрипоти.

Гострий напад печії. Кислотний рефлюкс – розлад, при якому збільшується вироблення шлункової кислоти, яка з шлунка проникає наверх в стравохід, що і провокує печію. Попадання шлункової кислоти на голосові зв’язки може викликати їх запалення.

Читайте також:  Популярний напій зменшує ризик діабету другого типу на 42%

Джерело: МедікФорум