Багато людей скаржаться на постійне покашлювання, хоча, на перший погляд, не мають проблем зі здоров’ям.

За словами лікарів, покашлювання може бути симптомом дисбалансу в організмі. Цей процес пов’язаний з роботою слизових оболонок, які не завжди можуть очиститися від пилу і частинок, що потрапляють разом з повітрям.

З урахуванням того, що в повітря в містах може бути надзвичайно забруднене, кашель є захисною реакцією організму. Медики радять, перш за все, проаналізувати причину його виникнення. Це може бути куріння або сухе повітря в приміщенні; крім того, покашлювання може виникати через працюючий кондиціонер.

Що стосується конкретних діагнозів, то покашлювання (в деяких випадках його називають затяжним кашлем) може з’явитися з кількох причин. Цей симптом може свідчити про алергію, хронічний бронхіт, пневмонію. Покашлювання може бути пов’язано з професійною діяльністю людини, що працює з пилом, тальком. Крім того, воно може бути викликано патологією серцево-судинної системи, астмою, захворюваннями травної системи. Необхідно виключити туберкульоз.

Нерідко кашель виникає, коли пацієнт перестає приймати призначені препарати. Особливо часто це буває при застуді.

Ще постійне покашлювання може бути побічним явищем при прийомі ліків, наприклад, від тиску.

Є і більш небезпечна причина, що викликає затяжний кашель, яка говорить про онкологічні захворювання. Саме тому краще не відкладати відвідування лікаря.