У деяких випадках запалення і болі в суглобах, які зазвичай спостерігаються при артриті, може провокувати навіть здорова їжа.

Артрит є причиною більшості скарг на біль у суглобах у всьому світі. Такий біль, як правило, говорить про загострення цього невиліковного захворювання, при якому відбувається активізація запальних процесів. Згодом больові відчуття стають виснажливими, що в кінцевому підсумку може обмежити рух і взагалі поставити під загрозу рухливість людини.

Що ж може провокувати гостру запальну реакцію, внаслідок якої суглоби починають опухати, хворіти і погано рухатися? Медики попереджають, що її пусковим механізмом можуть бути деякі продукти харчування, включаючи повсякденні і здорові – їх споживання може стимулювати імунну систему організму, і як відповідна реакція, в кров виділяються сполуки, що викликають запалення. Крім того, “деякі продукти харчування можуть впливати на бактерії, що живуть в кишечнику, і тим самим сприяти характерному для артриту запалення”.

Читайте також:  Названо головні складності схуднення після 30 років

Продукти. За загострення запального процесу і суглобовий біль можуть бути відповідальні рослинні олії – кукурудзяна, сафлорова, соняшникова.

Також провокувати запалення можуть жирні кислоти омега-6: їх багатим джерелом є м’ясо, в тому числі корисна в багатьох відношеннях курятина.

Ще одна можлива причина розпухлих і хворобливих суглобів – надлишок насичених жирів, що містяться і в корисних продуктах (їх багато в червоному м’ясі, жирних молочних продуктах, вершковому маслі, шкірі птиці).

Для профілактики запалення і його несприятливих наслідків експерти радять вживати в їжу більше натуральних необроблених продуктів, що містять вітаміни, мінерали, антиоксиданти, поліненасичені жирні кислоти омега-3.

Читайте також:  Цей смачний фрукт і чай допоможуть вам швидше заснути та краще виспатися