Шведські вчені вважають, що чоловікам краще не сперечатися з жінками. Сильна стать програє, оскільки у жінок краще розвинена епізодична пам’ять, що дозволяє їм приводити в доказ більше фактів.

Жінки значно краще за чоловіків запам’ятовують різноманітні деталі та обставини, так що чоловікам краще взагалі не вступати в суперечку зі своїми «другими половинами» – жіноча думка буде звучати більш аргументовано і доказово. З таким постулатом виступили дослідники з Каролінського інституту, їх доводи опубліковані у виданні Medical News Today.

Вчені проаналізували сотні матеріалів, присвячених тому, як чоловіки і жінки запам’ятовують епізодичну інформацію. Дослідження, які вони розглядали, проводилися в період з 1973 по 2013 рік, ними були охоплені 1,2 мільйона осіб. В результаті фахівці прийшли до висновку, що жінки набагато краще зберігають в пам’яті деталі і факти – наприклад, про те, що сталося тиждень тому вони пам’ятають у всіх подробицях, також чудово запам’ятовують події.

«У жінок є невелика перевага в епізодичній пам’яті, і це перевага варіюється в залежності від того, що потрібно запам’ятати. У пам’яті жінок краще відкладаються спогади про події у своєму житті: вони пам’ятають конкретний час, місце і пов’язані з цими подіями емоції», – розповів співавтор проекту Мартін Асперхольм.

Також жінки, як виявилося, краще чоловіків запам’ятовують обличчя і запахи.

Водночас чоловіків відрізняє дуже хороша пам’ять на інформацію, пов’язану з просторовою обробкою, в цьому плані вони зазвичай перевершують жінок – наприклад, представники сильної статі краще запам’ятовують різні маршрути, шлях до своєї машини.

Джерело: МедікФорум