Іноді з ранку повіки можуть бути опухлими, і, як правило, набряк верхнього або нижнього століття проходить сам по собі протягом дня. Але якщо він тримається довше, то це може свідчити про різні проблеми.

“Будь-який набряк, який триває більше 24-48 год., повинен направити вас до офтальмолога, тому що іноді це може бути щось серйозне”,-йдеться на сайті Клівлендської клініки (Cleveland Clinic) .

Є кілька основних причин, за якими можуть набрякати повіки:

  • Алергія – поширена проблема, яку найпростіше лікувати. Це може бути сезонна алергія або реакція на продукти харчування, хімічні речовини або інші подразники.
  • Кон’юнктивіт-запалення слизової оболонки ока, яке може бути викликане вірусами, бактеріями, алергенами або іншими подразниками.
  • Ячмінь-інфекція в фолікулі вій або слізній залозі, яка проявляється у вигляді червоних горбків на краю повік.
  • Халязіон-запалення краю повіки, яке з’являється при закупорці вихідного каналу залози і являє собою невелику шишку на повіках. Розвиток запалення може провокувати безліч факторів, в тому числі деякі захворювання, використання певної косметики, зниження імунітету.
  • Пошкодження, пов’язані з травмою.
Читайте також:  Лікар перерахувала корисні осінні добавки до чаю та кави

Фахівці рекомендують звернутися до лікаря, якщо набряк не проходить протягом пари діб і супроводжується болем в очах, погіршенням зору, відчуттям, ніби щось потрапило в око.