Вітамін D – жиророзчинна речовина, яка виробляється в організмі під впливом сонячних променів, а також міститься в деяких продуктах. Останнє дослідження вчених з Університету Суррея і Університету Брайтона (Великобританія) показало істотні відмінності між двома його формами – D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол).

Його результати були опубліковані в журналі Frontiers in Immunology. Дослідницька група дійшла висновку, що ці форми вітаміну D не володіють однаковим ефектом на організм людини.

“Результати показали, що вітамін D3, ймовірно, стимулює сигнальну систему інтерферону 1-го типу в організмі – ключову частину імунної системи, яка забезпечує першу лінію захисту від бактерій і вірусів”, – пояснює провідний автор дослідження, професор Колін Сміт.

У той же час аналогічного ефекту у вітаміну D2 виявлено не було. Вчені відзначають, що вітамін D3 природним чином виробляється в шкірі під впливом сонячних променів.

При цьому у багатьох людей його рівень недостатній, так як вони живуть в місцях, де сонця в зимовий час мало. Також він міститься в деяких продуктах тваринного походження. А деякі рослини і гриби містять вітамін D2, пише EurekAlert.