Якщо людина часто несподівано прокидається ночами, це може говорити про захворювання внутрішніх органів. У такому разі рекомендується перевірити підшлункову залозу, печінку та надниркові залози. Про це розповіла дієтолог Яна Пруднікова.

За її словами, нічні пробудження для походу в туалет або холодильник є першими дзвіночками і попереджають про те, що з організмом не все гаразд. Причиною цього можуть бути не лише психологічні стани, а й захворювання органів.

Як мінімум, зазначає дієтолог, потрібно пройти тест на толерантність до вуглеводів, який покаже, чи є ризик розвитку діабету. Необхідно перевірити біохімію підшлункової залози та печінки, а також надниркові залози, щоб визначити рівень гормону стресу (кортизолу).

До проблем зі сном, зокрема, можуть призводити ендокринні порушення, пов’язані з виробленням адреналіну. “Якщо людина лягає спати вночі, але повертається, не може заснути і дуже хоче їсти, то це говорить про те, що у неї активно викидається адреналін у кров. Це може бути навіть субклінічна надниркова дисфункція. Вночі людина повинна спати. Схоплюватися з ліжка людина не винен ні з якої потреби”, – наголосила Яна Пруднікова.