Люди з надлишковою жировою масою мають більш високі ризики постраждати від дуже небезпечних захворювань, повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Регулярно виступаючи на своїй сторінці в Facebook з рекомендаціями про підтримання здоров’я і викриттями медичних міфів, Супрун в цей раз закликала всіх підтримувати себе у формі.

За словами чиновниці, дослідження, в якому протягом чотирьох років збирались та аналізувались дані майже 300 тисяч осіб, показало: збільшення ваги людини корелює з появою у неї хвороб серця, між цими факторами існує прямий зв’язок. Також наявність зайвої ваги (насамперед великої) робить людину схильною до нічного апное (зупинка дихання уві сні), болів у суглобах і артриту, захворювання діабетом, помітила Супрун.

Читайте також:  Популярні безалкогольні напої пов'язані з високим ризиком хворого серця

«У комбінації з серцево-судинними захворюваннями зайва вага впливає на тривалість життя. Наприклад, було виявлено, що тривалість життя чоловіків середнього віку, які мали надлишкову вагу, була на 6 років менше порівняно з тими, хто постійно підтримував нормальну для себе вагу», – розповіла виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я.

Уляна Супрун застерегла про особливу підступність жиру, який може оточувати життєво важливі органи – підшлункову залозу, печінку, кишечник. Вона констатувала, що даний тип жиру (абдомінальний) найбільш небезпечний для здоров’я, оскільки може мати суттєвий негативний вплив на артеріальний тиск, рівень цукру в холестерину в крові.

Керівниця Моз порекомендувала в першу чергу, бути фізично активними.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, як дієти знижують стійкість до захворювань

«Навіть якщо ви маєте зайві кіло, але при цьому постійно активні фізично – ризики появи серйозних хвороб зменшуються в рази. Якщо немає часу на регулярні тренування, намагайтеся активно проводити кожну вільну хвилину», – порадила Супрун.

Крім того, на думку фахівця, важливо знати свій індекс маси тіла (співвідношення ваги і зросту) і не допускати збільшення талії – вона повинна бути помітно менше стегон.

Джерело: МедікФорум