Він був створений більше 100 років тому, і до цих пір не придумано аналогу, який зміг би його перевершити. Але про прийом аспірину існує чимало міфів. Як же правильно його приймати?

Не потрібно використовувати для лікування застуди. Здавалося б, чому? Аспірин якраз часто застосовують в якості одного із засобів лікування простудних інфекцій, він здатний знижувати температуру, зменшує ломоту в суглобах і м’язах.

Але вчені відзначають, що одна таблетка аспірину містить 500 мг діючої речовини – ацетилсаліцилової кислоти. Регулярне вживання аспірину сприяє розвитку ерозивно-виразкових уражень слизової шлунка і кишечника. Тому експерти вважають, що застосовувати дані ліки для симптоматичного лікування застуди недоцільно – йому слід віддати перевагу парацетамол і ібупрофен як більш безпечні.

Аспірин в комбінації з вітаміном С? Будьте обережні! Існує популярна теорія про те, що лікування застуди стане більш ефективним, якщо приймати аспірин разом з вітаміном С, існують навіть лікарські форми таких міксів. Але лікарі попереджають, що в цьому випадку в шлунок потрапляє відразу багато кислоти. Якщо рівень кислотності в ньому спочатку підвищений, то поєднання аспірину і аскорбінки буде чинити на орган вкрай негативну дію.

Безпечного аспірину не існує. В аптеках можна зустріти так звані безпечні форми аспірину (крім ацетилсаліцилової кислоти в них також додається магнію сульфат). Фармвиробники стверджують, що такі варіанти ліки не пошкоджують ШКТ. Але вчені пояснюють: слизова оболонка шлунка і кишечника страждає від прийому аспірину не тому, що препарат впливає на неї безпосередньо. Аспірин блокує дію ферменту циклооксигенази – це є визначальним фактором у появі виразок. Добавки пом’якшуючих речовин в ліки принципової ролі не грають.

Дозування аспірину має велике значення. Науково доведено, що в ситуації, коли людині належить приймати аспірин, оптимальне дозування таблеток повинна становити 75 мг-в цьому випадку ризик пошкодження слизових виявляється мінімальним.

Аспірин протипоказаний дітям до 15 років. Аспірин заборонений в якості препарату для симптоматичного лікування вірусних хвороб у дітей. Це пов’язано з тим, що прийом аспірину здатний викликати в дитячому організмі розвиток хвороби Рея – порушення з небезпечними наслідками, що підвищують ризик смертності.