Систематичне вживання йогуртів підвищує імунітет , захищає від інфекцій і навіть знижує ймовірність розвитку раку !

Йогурт – це кисломолочний продукт , який готується шляхом введення в молоко спеціальної культури бактерій. Це не тільки смачний , але і дуже корисний продукт , який допомагає вам зберігати гарне самопочуття і запобігає розвитку ряду захворювань , у тому числі і раку.

Як виробляються йогурти

Йогурти виробляються з цілісного , пастеризованого або відновленого молока. У молоко вносять культуру бактеріальних клітин ( болгарські молочнокислі бактерії або термофільні стрептококи) , перемішують , розливають у стерильні ємності і залишають в теплому місці. При такій температурі (близько 37 градусів) запускається процес ферментації , при якій мікроби починають розщеплювати молочний цукор ( лактозу) і білок . У результаті утворюється кисломолочна маса , в якій міститься ряд корисних речовин і мікроорганізмів.

«Живим» називають той йогурт , який не пастеризується після приготування , відразу розливається в баночки або упаковки. У такому йогурті бактерії продовжують розмножуватися і виробляти корисні речовини. При пастеризації йогурту мікроорганізми гинуть , проте такий продукт має більш тривалий термін зберігання.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Чим корисні йогурти

Йогурти засвоюються краще , ніж молоко. У кишечнику бактеріальні культури йогурту продукують фермент лактази , який необхідний для розщеплення лактози. Таким чином , йогурти надають користь при хронічній лактозній непереносимості .

  • Йогурти знижують вірогідність розвитку онкологічних захворювань. Лактобактерії , що містяться в йогуртах , захищають організм людини від патогенних мікроорганізмів, у тому числі і тих , які мають канцерогенні властивості .
  • У йогуртах міститься велика кількість кальцію , який добре засвоюється організмом.
  • Систематичне вживання йогуртів підвищує імунний захист організму. Йогуртові бактеріальні культури , потрапляючи в кишечник , стимулюють вироблення інтерферону і білих кров’яних клітин.
  • Йогурт є джерелом цінних білків.
Кому рекомендовані йогурти

Живі йогурти можна вживати при лікуванні та профілактики безлічі різних захворювань. У першу чергу , йогурти будуть корисні пацієнтам , яким призначений курс антибіотикотерапії . Таким чином , знижується ймовірність розвитку дисбактеріозів , а також пригнічується патогенна мікрофлора кишечника.

Для людей з лактазною недостатністю йогурт є цінним джерелом протеїнів і кальцію. Незбиране молоко таким людям протипоказано.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

Йогурти допомагають відновитися після перенесеної кишкової інфекції , отруєнь або грибкових уражень . Крім того , йогурти менш алергенні , ніж молоко , і тому можуть вживатися матерями, що годують і маленькими дітьми.

Ну і , звичайно ж , йогурти можна (і навіть потрібно ) вживати здоровим людям. Це допомагає зберегти хороше самопочуття і запобігає розвитку ряду захворювань.

Як вибрати йогурт

У першу чергу при купівлі йогурту потрібно звертати увагу на дату виготовлення і термін зберігання . Врахуйте , що справжні йогурти зберігаються недовго (до 30 днів). Якщо термін зберігання перевищує зазначену кількість днів , то ви маєте справу з йогуртовим продуктом.

На етикетках живих йогуртів повинна бути інформація про те , що даний продукт містить молочнокислі мікроорганізми. Також майте на увазі , що живі йогурти повинні завжди зберігатися в холодильнику при температурі 4-6 градусів вище нуля .

Якщо ви відновлюєтеся після хвороби , то вам краще вибирати йогурти без цукру. При цьому йогурт повинен бути виготовлений з молока високим вмістом жирів і білків. Такий йогурт допоможе вам швидше відновити сили.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу
Як приготувати йогурт

Йогурт можна приготувати самому , тим більше що це зовсім нескладно зробити . Для цього вам буде потрібно молоко ( пастеризоване або свіжовидоїне ) і культура молочнокислих бактерій , яких можна придбати в магазинах або аптеці .

Молоко потрібно закип’ятити , і коли воно охолоне приблизно до 41-42 градусів за Цельсієм , то необхідно в нього внести закваску молочнокислих бактерій. Після чого посудини з молоком і закваскою потрібно поставити в тепле місце (бажано судини добре укутати теплими речами ) на 10-12 годин. Отриманий йогурт потрібно зберігати в холодильнику.

Якщо у вас є йогуртниця , то процес приготування йогурту стає ще більш легким. Вам не потрібно буде стежити за температурою , за вас все зробить апарат . Все, що вам потрібно , це внести в йогуртницю посудини з молоком і закваскою .