Американські дослідники з Університету Огайо виявили, що всього лише думки про фізичні навантаження вже здатні зробити м’язи людини сильнішими. Таким чином, отримано наукове підтвердження того, що накачатися можна однією лише силою розуму.

Вчені з США привернули дві групи добровольців для участі в експерименті. Учасники першої групи носили спеціальну пов’язку, обгорнуту навколо зап’ястя, яка щільно утримувала їх м’язи протягом 4 тижнів. Вчені просили добровольців з цієї групи не брати участі в справжніх фізичних навантаженнях, а лише щоденно думати про їх виконання протягом 10 хвилин 5 днів на тиждень. Вони повинні були представляти, як напружують свої м’язи рук настільки інтенсивно, наскільки це можливо.
 
Учасники іншої групи не отримували жодних специфічних інструкцій. У результаті з’ясувалося, що ті добровольці, які думали про заняття спортом, опинялися в два рази сильнішими, ніж учасники другої групи. Потім дослідники помістили магнітне поле навколо моторної кори головного мозку добровольців, щоб стимулювати нейрони мозку та визначити шляхи, по яких його сигнали доходять до м’язів рук.

Читайте також:  Названо ознаки швидкої смерті людини

Добровольці виконували в своїй уяві різні фізичні навантаження. Виявилося, що вони володіють більш потужною нейром’язовою провідністю, ніж ті, хто не займався спортом навіть у думках, так що м’язи добровольців з першої групи ставали міцнішими. Відзначимо, що це не перше дослідження вчених, яке доводить, що м’язи людини можна накачати силою думки. Кілька років тому до такого ж висновку прийшли вчені з Університету Вашингтона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НАКАЧАТИСЯ ВДОМА?

ПРЕС В ДОМАШНІХ УМОВАХ

ВПРАВИ ДЛЯ ПРЕСА, ГРУДНИХ М’ЯЗІВ, СІДНИЦЬ