Хоча біг здається досить складним, на практиці все зовсім по-іншому. Щоб не завдати собі шкоди, в ході тренування слід пам’ятати про декілька правил. Таким чином ви уникнете травм, а ваші зусилля принесуть найкращі результати.

1. Відсутність розминки

Розминка

Початківці бігуни люблять пропускати цей крок. Сприймають розминку, як втрату часу і відразу переходять до суті справи – починають бігти. А м’язи, які не будуть правильно розігріті набагато більш схильні до пошкоджень. Навіть при бігу у потрібному темпі і адаптованій до навичків відстані, ви піддаєте себе ризику травми, болю після тренування. Пам’ятайте, щоб розігрівати м’язи кожен раз.

Читайте також:  5 ознак деменції, які можна помітити за 9 років до її початку
2. Забування про воду

Споживання води

Під час бігу ми інтенсивно потіємо, і організм швидко починає дегідратувати. Разом з водою виходять, також калій, натрій і магній, які необхідні для правильного функціонування організму. Їх дефіцит призводить до того, що ми безумовно, швидше втомлюємося, через це виникають хворобливі судоми м’язів. Під час бігу завжди майте з собою пляшку води або ізотонічний напій і намагайся пити рідину маленькими ковтками.

3. Переоцінювання власних можливостей

Можливості

Типова помилка початківця. Багато людей, які починають бігати, після першого тренування, приходять до висновку, що вони справляються і можуть збільшити швидкість і дистанцію. І вже через кілька днів з’являються симптоми перетренованості або травми. На поліпшення результатів час приходить тільки тоді, коли ми вже знайомі з цим видом спорту, маємо відповідний досвід і не здійснюємо класичних помилок.

Читайте також:  Два продукти, через які можуть боліти суглоби
4. Неправильна постава

Неправильна постава

Неправильна постава під час бігу навантажує хребет і суглоби, зменшує комфорт при бігу і підвищує ризик отримання травми. Тренуючись зверніть увагу на свою поставу. Дуже важливо, бігати з витягнутою спиною, піднятою головою і поставою злегка нахиленою вперед (не плутати з згорбленням). Не забувайте про зігнуті в ліктях руки, які під час бігу підвищують стабільність тулуба. Пам’ятайте також про легкий прогин ноги в колінах і відповідний викид ніг – піднімати їх занадто високо, це зайве, додаткове зусилля, але човгання по поверхні також не є хорошим рішенням.

5. Розтягнення

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту серця

Розтягнення

Як і у випадку з розминкою, брак розтяжки після тренування є поширеною помилкою новачків. Їм здається це марною тратою часу і додатковим зусиллям. А тим часом м’язам, які прикладали особливих зусиль, потрібне адекватне лікування. Відсутність розтягування означає, що на наступний день з’явиться біль або набряк.