Найчастіше ознаки , які вказують на проблеми в роботі серця , не помічаються людьми , або не сприймаються як серйозні , по-справжньому небезпечні . Тим часом , саме через це стан серця погіршується , наближаючись до того порогу , коли надавати допомогу може бути вже пізно . Експерти розповіли, які сигнали, що посилаються серцем , вказують на необхідність звернення до лікаря.
 
Болі, що виникають в ході звичної діяльності. Помітити це неважко . Ви виконуєте роботу , яку до цього робили роками – наприклад , піднімаєтеся сходами , танцюєте , займаєтеся спортом , загалом , в якийсь відрізок часу проявляєте досить інтенсивну фізичну активність. Якщо раніше вона давалася без проблем , але раптом , працюючи , ви відчуваєте, як починає боліти голова , з’являється задишка , ви змушені зупинятися , відчуваєте серцебиття або дискомфорт за грудиною – це має насторожити. При такій поведінці організму буде зовсім не зайвим пройти відповідне обстеження . Зміни в роботі серця в моменти повсякденної активності – небезпечний знак .

Серцебиття, яке свідчить про порушення ритму серця, проявляє себе у змінених серцевих скороченнях. Вони перестають бути регулярними, стають хаотичними. У подібних випадках медики нерідко говорять про такий стан як фібриляція передсердь. Це порушення серцевої діяльності, до якого можуть призвести велика кількість випитого спиртного, переїдання, недосипання. Для нього також характерні неприємні відчуття в грудях і запаморочення.

Запаморочення як таке теж може говорити про збої в роботі серця (хоча може бути симптомом не лише серцево-судинних захворювань). У тих випадках , коли воно вкладається в картину хвороби серця , мова може йти про таке порушення як аортальний стеноз , при якому відбувається звуження отвору аортального клапана , в результаті чого до головного мозку надходить недостатня кількість крові.
 
При наявності епізодів запаморочення слід звертати увагу на супутні симптоми. Якщо є задишка , відчуття занепаду сил , біль у грудях , – не зволікайте зі зверненням до лікаря. Особливо небезпечно , коли у людини паморочиться голова , і вона втрачає свідомість.

Набряки ніг. Збільшення щиколоток і гомілок може спостерігатися при вагітності, надмірному споживанні солі або прийомі певних препаратів. Але може говорити і про те, що ваше серце не в порядку (якщо є, наприклад, збої в насосної функції серця). Особливо ретельно стежити за схильністю до набряків повинні пацієнти з цукровим діабетом – при цьому недугу збільшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Еректильна дисфункція , як кажуть лікарі , в більшості випадків , пов’язана з порушенням кровообігу через атеросклероз . При цьому , чим частіше відбуваються збої в потенції , тим вище ризик ранньої смерті від серцево-судинного захворювання – таку закономірність підтверджують багато наукових досліджень.
 
Експерти настійно радять : чим зайвий раз приймати віагру , краще відвідайте лікаря . Препарати , подібні їй , тільки усувають симптоми , в той час як причина захворювання заганяється углиб і вислизає від уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКУ МУЗИКУ ЛЮБИТЬ СЕРЦЕ