Співробітники Університету Бригама Янга ( США ) розповіли про досить простий метод контролю над жиром у власному тілі. Вчені дійшли висновку , що низький рівень жиру в організмі безпосередньо пов’язаний з тим , у скільки ми лягаємо спати і у скільки встаємо .
 
Різні дослідження про вплив режиму сну на масу тіла проводилися і раніше. Однак автори цієї роботи вказують на кореляцію між стабільністю режиму сну і рівнем жиру в організмі – у цьому аспекті наукові вишукування проводилися вперше .
 
У проекті американців взяли участь більше 300 молодих жінок – студенток віком від 17 до 26 років. Протягом тижня за допомогою спеціальних пристроїв відстежували їх режим сну і денні пересування. Проаналізувавши отримані за цей час дані , фахівці прийшли до висновку про те , що в тих випадках , коли людина регулярно засинає в один і той же час і стабільно прокидається в один і той же час вранці , вміст жиру в його організмі найбільш низький.
 
Коливання , що порушують стабільність в режимі сну , призводять до накопичення жирових запасів. При цьому , чим більше розрив від звичного часу, тим накопичення жиру інтенсивніше. Так у учасниць експерименту , чий режим сну коливався на 90 хвилин в ту або іншу сторону було виявлено більше жиру в організмі , ніж у тих , чиї коливання обмежувалися 60-ма хвилинами .
 
Мало значення і те , скільки часу жінки проводила у сні . При тривалості сну менше 6.5 і більше 9.5 годин за ніч медики фіксували підвищення рівня жиру в їхніх тілах . Коментуючи цей ефект , керівник дослідження професор фізичної культури Брюс Бейлі пояснив , що нестабільний сон провокує зміни в режимах фізичної активності , що в свою чергу впливає на секрецію гормонів , задіяних у процесі травлення , і в підсумку позначається на вмісті жиру в організмі.
 
Вчений рекомендує займатися фізичними вправами , провітрювати спальню , ретельно усувати всі джерела світла і шуму і спати тільки на своєму ліжку . Ці нехитрі правила допомагають поліпшити якість сну і стабілізувати режим засинання і пробудження – це дуже важливо , якщо хочеться мати струнке тіло.

Читайте також:  Депресія в середньому віці збільшує ризик деменції на 80%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК СПАЛИТИ БІЛЬШЕ ЖИРУ?