Якщо у вас є проблеми із шлунково-кишковим трактом, про це можуть говорити деякі ознаки – не ігноруйте їх!

Комок у горлі. Якщо під час їжі виникає відчуття, що в горлі з’являється грудка, а їжа не проходь так легко, як раніше, слід звернутися до лікаря. Особливо, якщо згодом це відчуття стає все більш явним або погіршується – наприклад, стає важко ковтати навіть воду або при ковтанні виникає болючість. Такі ознаки можуть вказувати на дуже серйозну проблему – рак стравоходу.

Гази. Вважається нормою, що в середньому людське тіло виділяє майже 2 літри газів на день. Але якщо, випускаючи гази, ви відчуваєте біль або дискомфорт, або зауважуєте, що втрачаєте вагу, – запишіться на прийом до лікаря. Також це потрібно зробити, якщо запах газів змінився, ставши особливо неприємним, їдким. Фахівець має з’ясувати, що відбувається із кишечником.

Читайте також:  Чому не можна поєднувати алкоголь та антибіотики

Вузький одяг. Якщо раптом стає проблематично застебнути блискавку, хоча всього кілька днів тому такої проблеми не було – це, швидше за все, пояснюється надлишком газу в травному тракті. Здуття живота, що виникає раптово, без видимої причини, може бути небезпечним симптомом. Якщо при цьому ви відчуваєте біль під час дефекації або помічаєте кров у стільці, вам обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Причинами таких змін можуть бути синдром подразненого кишечника, каміння у жовчному міхурі або запор.

Потемнілий стілець. Стілець, що став чорним, може сигналізувати про внутрішню кровотечу, наприклад, у шлунку або кишечнику. Якщо ви не приймаєте препарати із залізом, а фекалії виглядають дуже темними, йдіть до лікаря, не зволікайте.

Читайте також:  Вчені назвали стан, що підвищує ризик ішемічної хвороби серця

Втома. Постійно низький тонус, млявість можуть бути ознакою того, що організм відчуває нестачу заліза та страждає від анемії. Її характерні ознаки – втома, головний біль і запаморочення при зміні положення тіла, бліда шкіра, випадання волосся. До чого тут травний тракт? Все закономірно: анемія може виникати у разі розвитку колоректального раку, коли пухлина в кишечнику починає кровоточити.