Британські фахівці зазначають, що колір очей може вказувати на підвищену ймовірність залежності від алкоголю, а також на низку інших захворювань. Дослідження опубліковано у Express.

Відтінок кольору очей обумовлений різною кількістю меланіну, пігменту, що міститься у райдужній оболонці. Нестача пігменту «дає» блакитні очі, яке надлишок призводить до карих очей, зазначається у дослідженні. Зелений колір очей обумовлений середнім рівнем пігменту.

Колір очей може свідчити різні стани здоров’я, включаючи алкоголізм. Дослідження, проведене Університетом Вермонта, показало, що люди зі світлими очима на 54% більше шансів розвинути залежність від алкоголю, ніж у володарів темних очей.

Люди з темними очима, як правило, чутливіші до етанолу і швидше відчувають сп’яніння. Вони мають більше шансів контролювати свій стан надалі.

Колір очей може впливати не лише на схильність до алкоголізму. Згідно з дослідженням, опублікованим в Американському журналі офтальмології, люди з темними очима більш схильні до розвитку катаракти — помутніння кришталика, яке може призвести до втрати зору.

Крім того, кароокі та чорноокі люди більш схильні до вітіліго. Це дерматологічна хвороба, коли частина шкіри через руйнування мелатоніну перестає виробляти пігмент. В результаті частина тканини втрачає колір, створюється ефект «строкатості» або «білих плям».

За даними Фонду раку шкіри, для блакитнооких, сірооких і зеленооких людей існує більш високий ризик пошкодження зору від сонця, а також раку шкіри. Справа в тому, що їхня райдужка має нижчий рівень захисного меланіну.

Ще люди зі світлими очима мають велику ймовірність вікової дегенерації жовтої плями. Дегенерацією жовтої плями називається погіршення стану його клітин. Це викликає поступову втрату зору.

Як відзначають дослідники, у блакитнооких слабші очі, оскільки рогівка у них вдвічі чутливіша, ніж у карооких. Тому люди нордичного типу гірше переносять лінзи, схильні до кон’юнктивітів.

Різка зміна кольору ока може бути сигналом серйозного захворювання, наприклад пігментної глаукоми.

Сірі кола на райдужці – це так звана стареча дуга, яка виникає через відкладання жиру навколо райдужної оболонки. Виявитися вона може через високий рівень холестерину в крові чи хвороб серця.