Багато хто знає, що тромби в судинах – це дуже небезпечно. Але як можна визначити, що в порожнині судини утворився тромб?

За даними ВООЗ, в більшості розвинених країн тромбози глибоких вен вийшли на одне з перших місць серед основних причин смертності. Найбільша небезпека тромбозу полягає в здатності тромбів рости в порожнинах венозних судин – досягнувши досить великого розміру, вони можуть повністю перекрити кровотік, а це може привести до інфаркту або інсульту. Або в разі розриву згусток може разом із кров’ю потрапити в судини легенів і спровокувати виникнення легеневої тромбоемболії, яка часто закінчується летальним результатом.

Читайте також:  Які фрукти та овочі з магазину небезпечні

Чи існують зовнішні прояви, які можуть говорити про наявність тромбу? Так, існують. Помітивши їх, необхідно не відкладаючи часу звертатися до лікаря.

Набрякла кінцівка. Набряк, що виникає тільки в одній руці або нозі при нормальному вигляді інших кінцівок – це знак, ігнорувати який не можна. У частих випадках він виявляється сигналом тіла про виниклий тромбозі глибоких вен, при якому погіршується приплив крові до деяких частин тіла.

Продовження на наступній сторінці: 1 2