Україна входить до числа країн з середньою розповсюдженістю гепатиту B, на відміну від країн Південно-Східної Азії, де ця інфекція частіше зустрічається. Але зараз, у зв’язку з великим обсягом переливання крові при наданні допомоги постраждалим в військових діях на сході України, лікарі прогнозують нову хвилю поширення вірусних гепатитів. Як захиститися від цієї хвороби і як лікуватися? На ці та багато інших питань відповідають інфекціоністи.

Як лікувати гепатит B

Якщо ви думаєте, що зазнали впливу вірусу гепатиту B, постарайтеся піти на прийом до лікаря протягом 2-х тижнів. Він введе вам вакцину і зробить укол імуноглобуліну проти гепатиту B. Цей білок підвищує імунітет і допомагає організму боротися з інфекцією.

У разі захворювання гепатитом B вам доведеться відмовитися від алкоголю і речовини ацетамінофену, наприклад, що міститься в парацетамолі. Порадьтеся з лікарем, перш ніж приймати будь-які інші ліки, трави або харчові добавки. Деякі з них можуть завдати шкоди печінці. Крім того, тепер у вас в пріорітеті повинна бути здорова їжа.

У разі захворювання гепатитом B вам доведеться відмовитися від алкоголю і речовини ацетамінофену, наприклад, що міститься в парацетамолі.

Якщо вірус гепатиту B покине організм незабаром, лікар скаже вам, що ви “неактивний носій”. Після цього він може просто взяти вас під спостереження.

Якщо вірус гепатиту B буде активно поводитися в організмі протягом півроку, доктор скаже, що у вас тепер є “хронічний активний гепатит B.” Він може виписати деякі з препаратів, представлених нижче до вашої уваги.

Список ліків при гепатиті B

Інтерферон альфа (інтрон А, роферон А, сілатрон). Ці ліки підвищують імунітет. Приймати їх рекомендується у вигляді уколів мінімум півроку. Це не вилікує хворобу повністю. Але ці препарати лікують запалення печінки. Тривалої дії препарати інтерферон, пегінтерферон альфа2a (Пегасіс, Пегасіс проклік) також допомагають в таких випадках. Існують побічні ефекти цих медикаментів. Псується самопочуття, з’являється депресія і знижується апетит. Згадані ліки також знижують рівень лейкоцитів у крові, що впливає несприятливо на опірність до інших інфекцій.

Ламівудин (епівір, епівір A / Ф, епівір HBV, гептовір). Ця група ліків використовується у фармакології у вигляді рідини або таблеток, необхідно приймати 1 раз в день. У більшості людей не виникає труднощів при лікуванні цими препаратами. Але якщо ви приймаєте їх протягом тривалого часу, вірус звикає до них і ефективність знижується.

Адефовір діпівоксіл (гепсера). Ці ліки приймаються у вигляді таблеток особами, яким не допомагає ламівудин. Високі дози препаратів можуть викликати проблеми з нирками.

Ентекавір (бараклюд). Це новітні медикаменти, які застосовуються в боротьбі проти гепатиту B. Ви можете приймати їх в рідкому вигляді або в таблетках.

Тенофовір (Віреад). Ці препарати існують на фармацевтичному ринку у вигляді порошку або таблеток. Якщо ви приймаєте їх, то доктор буде часто перевіряти, чи все в порядку з нирками.

Гепатит при вагітності

Якщо ви вагітні, то можете передати вірус гепатиту B своїй дитині під час пологів. Під час вагітності інфікування плода малоймовірне.

Якщо ваша дитина інфікована вірусом гепатиту B і не проходить лікування, в подальшому у неї виникнуть серйозні проблеми з печінкою. Усі новонароджені разом з інфікованими матерями повинні отримати укол імуноглобуліну проти гепатиту B і вакцину від гепатиту при народженні та протягом першого року життя.

Харчування при гепатиті B

Як можна захиститися від гепатиту B

Для того, щоб уберегтися від гепатиту B, медики пропонують такі варіанти захисту:

 • вакцинація дорослих (якщо ви ще не були заражені);
 • використання презерватива кожен раз під час сексу;
 • рукавички під час прибирання за іншими людьми, особливо, якщо вам треба торкнутися бинтів, тампонів, постільної білизни;
 • обробка всіх порізів і відкритих ран, використання пластиру або бинта;
 • відмова від чужих предметів гігієни;
 • відмова давати іншим користуватися вашими бритвою, зубною щіткою, інструментами для манікюру і педикюру, сережками;
 • відмова жувати на двох жувальну гумку;
 • відмова пережовувати їжу для дитини;
 • впевненість в тому, що будь-які голки шприца, інструменти для проколу вух або татуювання, інструменти для манікюру і педикюру добре простерилізовані;
 • очищення поверхні від крові за допомогою домашнього відбілювача з водою (пропорція 1:10).
Чи можна заразитися гепатитом B від донора

Донорська кров перевіряється на наявність вірусу гепатиту B. Тому шанси бути інфікованим від донора досить малі. Будь-яка інфікована кров знищується. Випадки інфікування були до 90-х років, коли в Україні ще не було способу визначити цей вид вірусу.

Хто повинен обов’язково вакцинуватися від гепатиту B

Усі новонароджені повинні пройти вакцинацію від гепатиту B.

Ви повинні також отримати щеплення, якщо:

 • вступали в контакт з інфікованою кров’ю або іншими фізіологічними рідинами друзів або членів сім’ї;
 • використовували з кимось голку при введенні легких наркотиків;
 • займалися груповим сексом;
 • працюєте в сфері охорони здоров’я;
 • працюєте в будинку для літніх людей, в школі, в тюрмі або в дитячому саду.
Чи можна відразу повністю вилікуватися від гепатиту B

Ні. Але можна позбутися від гепатиту B протягом декількох місяців. Іноді гепатит B зникає у людей, які мають хронічний гепатит.

Лікарі стверджують, що мало хто може вилікуватися від гепатиту B. Але багато хто може захистити себе і своїх близьких від цієї інфекції. На жаль, у населення України підірвана довіра до вакцинації. Але справа в тому, що вакцинація захищає від гепатиту B не тільки новонароджених і осіб в групах ризику, але також пацієнтів з іншими захворюваннями печінки, оскільки таким чином створюється несприятливий фон для перебігу вірусних гепатитів. Якщо немає довіри до певних вакцин або виробників, то на сьогоднішній день людина має право сама вибирати, яким препаратом і де вакцинуватися. Пам’ятайте про те, що вірусний гепатит визнали головною загрозою людству.

Джерело: WebMD

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ ГЕПАТИТУ С І ЛІКУВАННЯ ГЕПАТИТУ С

ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ