Мало хто знає, що холодний душ дуже корисний для здоров’я. Навіть кілька хвилин під прохолодною водою можуть створити справжні чудеса. Треба розуміти, що більшу частину існування душу люди використовували саме холодну воду, а гарячу називали розкішшю. Систему опалення винайшли тільки в 1 столітті до нашої ери. І хоча зараз більшість населення планети не відчувають труднощі з температурою води з-під крана, не буде зайвим хоча б пару раз на тиждень приймати холодний душ.

Які переваги холодного душу, розповімо в нашому матеріалі.

Жироспалювання

У людському організмі розрізняють два види жиру – білий і коричневий. Перший є поганим, саме від нього люди при схудненні і намагаються позбутися. Коли люди споживають занадто багато калорій, то надлишки відкладаються у вигляді білого жиру, який найчастіше накопичується на талії, в нижній частині спини, на шиї і в стегнах. А коричневий жир необхідний для вироблення тепла для того, щоб зігріти тіло. Коли він активується через сильний холод, він спалює калорії для підтримки тепла. А це дозволяє швидше схуднути. Відомо, що при впливі холодного душу та інших засобів з низькою температурою швидкість метаболізму коричневого жиру посилюється в 15 разів. А це допомагає скинути до 5 кілограмів на рік, не прикладаючи особливих зусиль.

Відновлення після тренувань

Дуже часто після тренувань професійні спортсмени приймають холодні ванни або душ. Це допомагає зменшити хворобливість в м’язах, всупереч поширеній думці про гарячу воду. Не обов’язково приймати крижану ванну, але ось прохолодний швидкий душ — досить непогане рішення.

Продовження на наступній сторінці: 1 2