Деякі продукти сприяють посиленню захисних функцій організму, а інші – здатні пробити пролом в броні.

Сильний імунітет – основа здоров’я і гарного самопочуття. Імунна система забезпечує захист організму від різних вірусних і бактеріальних захворювань. Вона швидко розпізнає потрапляють в організм чужорідні клітини і виробляє антитіла, які знищують цих чужинців.

Відомо, що харчування сильно впливає на імунітет: існують продукти, що підсилюють його, а також ті, які впливають на нього негативно. Дивно, але для користі імунітету варто їсти поменше сиру. Справа в тому, що в багатьох сортах сиру містяться бактерії лістерії. Як доводять численні наукові дослідження, ці бактерії здатні серйозно послабити імунну систему. При цьому важливо відзначити, що з невеликою кількістю сиру організм справляється успішно, шлунковий сік руйнує лістерії в розумній кількості.

Деякі фахівці рекомендують знизити вживання м’яса і тваринного жиру. У цих продуктах міститься багато так званих вільних радикалів, які викликають в людських клітинах мутації і руйнують їх.

Найнебезпечнішим продуктом для імунітету був і залишається алкоголь. У цьому питанні сходяться всі експерти. Наукові дослідження довели, що алкоголь буквально вимиває з людського організму всі поживні речовини і лейкоцити, які відіграють величезну роль в роботі імунної системи. До того ж, не варто забувати про загальну інтоксикацію, яку викликає алкоголь при надмірному вживанні.