Навколо здоров’я очей існує безліч різних упереджень. Деякі твердження виявляються правдою, тоді як інші – не більше, ніж просто міф. Про них розповіли лікарі.

Читання при поганому освітленні шкодить очам

Багато хто любить читати паперові книги, проте не завжди це робиться при хорошому освітленні. Фахівці клініки Мейо (Mayo Clinic) стверджують, що читання при тьмяному світлі не шкодить очам, так само як фотографування при недостатньому освітленні не шкодить фотоапарату.

Очі можуть “зношуватися”

“Ви не втратите нюх, занадто часто користуючись носом, або слух, занадто часто використовуючи вуха. Ваші очі створені для того, щоб бачити”, – пояснюють фахівці. Тому очі неможливо “зносити”.

Читайте також:  Жир не завжди шкідливий: 5 жирних продуктів, які приносять користь здоров'ю

Невідповідні окуляри можуть нашкодити очам

Окуляри змінюють світлові промені, які впливають на очі, але вони не змінюють ніяку частину самого ока. Носіння окулярів, які не підходять для очей, не може зашкодити їм, але може привести до головних болів і до почуття дискомфорту.

Окуляри роблять очі слабкішими

Окуляри для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму та інших порушень зору не послаблюють очі. Окуляри-це лише пристосування, яке коригує зір.

Схрещування очей може привести до косоокості

Очні м’язи призначені для того, щоб людина могла рухати очима в різних напрямках. Погляд вліво, вправо, вгору або вниз не призведе до косоокості. Воно виникає через хвороби і порушень, пошкодження м’язів або нервів.

Читайте також:  Чому не можна поєднувати алкоголь та антибіотики