Хочете дізнатися, що означає запустити метаболізм? По-перше, вам варто знати, що хороший обмін речовин важливий. Це основа міцного здоров’я і необхідна умова для того, щоб схуднути. Задумайтеся про те, що саме повільний метаболізм заважає вам досягти результату.

Ось чому сьогодні ми розповімо вам, як запустити метаболізм. Хочете дізнатися про це детальніше? Запам’ятайте наші рекомендації!

Перш за все, хороший метаболізм сприяє швидкій втраті ваги. Адже тоді ви спалюєте зайві калорії. Це відбувається навіть при відсутності фізичної активності. Запам’ятайте цей термін – базальний метаболізм. Це енергія, яку витрачає організм для того, щоб функціонувати протягом дня.

Хочете дізнатися, чому? Справа в тому, що м’язи споживають більше калорій, ніж жир. А чим більше в нашому організмі м’язів, тим швидше відбувається обмін речовин.

Тому для того, щоб запустити метаболізм, ви повинні регулярно займатися фізичними вправами. І, звичайно ж, вам варто підтримувати здорову дієту.

1. Щоб запустити метаболізм, розвивайте м’язи

Відомо, що силові тренування — кращий спосіб набирати м’язову масу. Вона не менш важливі, ніж аеробні вправи. Подумайте, чи часто ви їх практикуєте? Тому рекомендуємо приділити час вправам зі штангою, силовим тренажерам або вправам на прес. В результаті ви отримаєте навіть кращий результат, ніж після чисто аеробних вправ. До них відносяться біг, їзда на велосипеді або плавання.

Читайте також:  Дешевий овоч, який відновлює роботу кишечника і знижує ризик раку

Навіть коли ви не рухаєтесь, м’язи спалюють калорії. Саме тому збільшення м’язової маси дозволить прискорити ваш базальний метаболізм. У підсумку, тіло буде спалювати більше калорій протягом дня, просто працюючи.

2. Важливість інтервальних тренувань

Мова йде про тип аеробних вправ. Вони засновані на чергуванні інтервалів з високою і низькою інтенсивністю.

Наприклад, ви можете робити звичайну пробіжку. Але, час від часу, прискорювати темп. Або робити те ж саме під час їзди на велосипеді.
Радимо вам цей метод. Він є відмінним способом, щоб спалити калорії. Запам’ятайте, що регулярні аеробні вправи не ідеальні для витрачання енергії. Справа в тому, що з часом організм звикає до навантаження і включає режим економії енергії.

Читайте також:  Кава значно знижує ризик серцевої недостатності - мелена і розчинна?

Таким чином, інтервальні тренування змусять ваше тіло витрачати більше енергії.

3. Їжте часто

Для того, щоб прискорити обміну речовин, слід скоротити час між прийомами їжі. Вчені довели, що поза прийомів їжі рівень цукру в крові значно зменшується. Отже, ви відчуваєте втому, а метаболізм сповільнюється.

Чим частіше ви їсте, тим більше енергії витрачаєте. Адже шлунок активний довше і частіше.

Вам варто знати, що мова йде не про те, щоб постійно щось їсти. Цілком достатньо жмені горіхів або шматочка фрукта кожні пару годин.
Крім того, це зменшить ваш апетит протягом дня. Ви зможете краще контролювати кількість їжі. Тобто, ви не просто зменшите споживання калорій але і зможете запустити метаболізм.

4. Їжте більше прянощів

Гострі спеції допоможуть запустити метаболізм

Гострі продукти, такі як чилі або каєнський перець, містять речовину, відому як капсаїцин. Вам буде цікаво дізнатися, що це з’єднання відповідає за гостроту. Але це не всі його властивості.

Читайте також:  Лікар пояснив, чому потрібно ходити пішки гіпертонікам та діабетикам

Ця речовина руйнує незрілі жирові клітини.

Вживання гострих прянощів сприяє втраті ваги і розщепленню жирів.

5. Їжте більше білка

Отже, ви вже знаєте, що травний процес вимагає багато енергії. Запам’ятайте, що білок засвоюється довше. Відповідно, щоб переварити такі продукти, ви витрачаєте більше енергії. У той час як продукти, багаті жирами або цукрами, швидко засвоюються. Насправді, наш організм витрачає від 20% до 30% калорій з білкових продуктів тільки на їх засвоєння.

З іншого боку, витрати на вуглеводи складають лише від 5% до 15%. Крім того, продукти з високим вмістом вуглеводів формують жир. У той час як білки створюють м’язову масу. А, як ви вже знаєте, саме м’язи є основою швидкого метаболізму.

Обміркуйте наші поради, сподіваємося, що вони будуть для вас корисними!