Визначення віку, в якому починається старіння організму, є однією з «вічних» тем для наукових пошуків. Ось нова теорія вчених: старіння починається після 50 років.

Найпопулярніша в науці концепція старіння така. Приблизно до 20-22 років людина росте, потім йде період, коли організм по мірі можливості і сил намагається підтримувати захисні функції, які оберігають від розвитку небезпечних для життя захворювань, а десь 55-60 років захисні механізми вже помітно слабшають і зростає ймовірність появи важких вікових захворювань та інших змін на рівні ДНК, асоційованих зі старінням.

Нові дані про природу старіння отримали вчені з США, Фінляндії та Великобританії, які вивчали в рамках спільного проекту активність роботи генів у зразках м’язів і мозку людей у віці від 20 до 90 років. В результаті вони прийшли до висновку, що «корінний перелом», що означає запуск механізмів старіння в організмі, трапляється в середньому у віці 50-55 років.

Читайте також:  Скільки цукру можна вживати за день?

За словами вчених, приблизно до 50 років в людському організмі спостерігається одна картина роботи генів, а потім – вже інша. Вони припускають, що саме в цьому віці заходи, що вживаються для уповільнення старіння організму, можуть бути дійсно ефективними.

Що самі фахівці радять робити для уповільнення старіння? Перш за все, скорочувати кількість споживаної їжі і калорій. Вони відзначають, що абсолютна більшість довгожителів відрізняються споживанням малої кількості їжі і стрункістю.

Також одним з найефективніших способів протистояти старінню на їхню думку є профілактика слабкості. Слабкість, м’язова, емоційна (відчуття втоми, зниження когнітивних функцій), кісткова, пов’язана з втратою мінеральної щільності кісток, – все це робить людину менш активним, менш рухливим і таким чином пришвидшує старіння. Щоб чинити опір цьому процесу, важливо бути фізично активним кожен день.

Читайте також:  Надто високий рівень «хорошого» холестерину збільшує ризик смерті на 96%

Відзначають дослідники і те, що в опорі старінню значну роль відіграє якість сну. Якщо систематично лягати спати після півночі, в організмі може активізуватися синтез одного з білків, що сприяють розвитку атеросклерозу. Як наслідок, відбувається прискорене руйнування стінок судин і підвищує ризик серцевих проблем, інсультів і інфарктів.

Щоб довго виглядати молодо, потрібно відходити до сну до 23.00, констатували наукові фахівці.

Джерело: МедікФорум