Хочете втратити пару зайвих кілограмів? Або мова йде про ожиріння? З якої б цифри на вагах ви не почали, ці 5 правил схуднення від німецьких дієтологів, приведуть місію до успіху.

Принциповий момент схуднення

Головне правило схуднення – вам потрібно витрачати більше калорій, ніж ви споживаєте за добу. Щоб процес не здавався болісним, і не відбився на організмі негативним чином, вибирайте здорові продукти, які дають ситість. Овочі, цільнозерновий хліб, сочевиця, бобові, нежирне м’ясо, сир, риба – відмінні варіанти.

Обстеження

“Пройдіть обстеження у лікаря, щоб виключити серйозні захворювання – зайва вага може бути пов’язана з порушенням обміну речовин. Недостатня активність щитовидної залози, діабет, подагра – лише деякі з них”, – розповідають німецькі дієтологи виданню Focus про важливе правило схуднення.

Позбавтеся від затримки води

Іноді стрілка на вагах, котра не рухається і проблеми схуднення – ознака затримки рідини. Допоможе контроль за вживанням солоної їжі і оптимальна кількість води, яка випивається на добу.

Відрегулюйте травлення

Зміни в дієті незвичайні для організму – особливо коли в раціоні стає більше свіжих, сирих овочів і фруктів. Важливе правило схуднення – вам повинно бути комфортно. Якщо кишечник страждає від “бурчання”, метеоризму і спазмів, варто почекати, поки він перебудується, або на перших порах використовувати спеціальні засоби, які пропише лікар.

Боротьба зі стресом

Науково доведено, що якщо ми турбуємося і напружені, апетит до солодких, жирних і солоних продуктів зростає. Додаткова небезпека: якщо ми занадто мало спимо під час стресового періоду, то почуття голоду зростає.

Додаткове правило схуднення – головне почати!