Іноді можна змінити щось незначно, – і отримати у вигляді відповідної реакції відразу дуже багато користі. Як показують останні наукові дослідження, деякі зміни сприяють продовженню життя.

Зміна, яка продовжує життя: відмова від будильника. За даними, отриманими японськими вченими, різкі гучні звуки негативно діють на нервову систему, а також підвищують ризик серцевого нападу. У сучасному світі краще намагатися більше часу проводити в тиші.

Зміна, яка продовжує життя: вино. Вчені Гарвардського університету дійшли висновку, що вживання французького сухого вина в режимі “час від часу” корелює зі збільшенням тривалості життя. Але випивати за раз більше келиха вина не слід.

Зміна, яка продовжує життя: домашні вихованці. Люди, які їх заводять, живуть довше. Емоційний зв’язок з домашніми тваринами сприяє зниженню кількості маркерів стресу в організмі людей, показали дослідження. Захищеність від стресу зміцнює імунну систему і зменшує рівень запалення, згубного для клітин.

Зміна, яка продовжує життя: рідше митися. Вчені вважають, що мило і гаряча вода позбавляють шкірний покрив захисного жирового шару, що оберігає від небезпечних бактерій та інфекцій. Часте миття може стати фактором ослаблення організму, схильності до різних захворювань.

Зміна, яка продовжує життя: їсти хліб. Німецькі вчені виявили, що вживання в їжу хлібних скоринок і окрайців поповнює організм великою кількістю антиоксидантів, які перешкоджають розвитку раку. Хлібний м’якуш, за словами дослідників, теж може бути корисний в помірній кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКІ ЗВИЧКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?