Взимку ми схильні до виникнення специфічних проблем зі здоров’ям, стверджують медичні фахівці. Яких же?

Проблеми зі здоров’ям: погіршення роботи серця. Для серцевого м’яза холодна, морозна зима, що змушує мерзнути, – сильний стрес. Холод звужує судини, що сприяє підвищенню артеріального тиску і зростанню навантаження на серце.

Крім того, в холоди знижується рівень фізичної активності, приводячи до погіршення руху крові в організмі і до дефіциту кисню, а це позначається на серці не кращим чином. Не лінуйтеся виходити на прогулянки!

Проблеми зі здоров’ям: алергія на холод. Якщо взимку на шкірі з’являються рожеві плями, які лущаться і сверблять, скоріше за все, людина страждає холодовою алергією. Холод є таким же алергеном як і будь-який інший, наприклад, пилок рослин. Алергію провокують спазми капілярів і судин, що викликаються зміною температур, коли з теплих приміщень ми виходимо на мороз. Через такі спазми погіршується кровопостачання і харчування тканин, в тому числі шкірного покриву. Важливо одягатися тепло і комфортно, живити шкіру кремами.

Проблеми зі здоров’ям: нестача вітамінів. Мало хто з сучасних людей вживає достатньо овочів і фруктів взимку. Про те, що організму може не вистачати нутрієнтів – вітамінів, жирів і мінералів, – говорять різні симптоми, але всі вони так чи інакше пов’язані з поганим самопочуттям. Можуть виникати відчуття втоми, апатії і нудьги, або підвищеної тривожності, занепад сил, безсоння. Людина справляє враження постійно застудженої. Псується стан шкіри, волосся, нігтів.

За словами експертів, найчастіше взимку організму бракує вітамінів А, C, B1, B3, C, D, С, але щоб точно знати, якого саме нутрієнту не вистачає організму, потрібно обстежитися у лікаря. Самостійно в цьому випадку можна відрегулювати харчування, включивши в раціон більше здорових продуктів.

Проблеми зі здоров’ям: сезонний афективний розлад. Дане порушення виявляється у вигляді депресивних станів: у людини погіршується настрій, падає самооцінка, вона починає уникати спілкування, виявляє сильне занепокоєння з найменшого приводу. Все це наслідок значного зниження вироблення серотоніну – «гормону радості», який виробляється при яскравому світлі, яке відсутнє взимку.

Виправити ситуацію можуть допомогти світлотерапія, обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі, фізичні вправи.

Проблеми зі здоров’ям: зайва вага. Взимку організм запрограмований на уповільнення обміну речовин, – таким чином він економить енергію, яка потрібна для обігріву і підтримки функцій, що слабшають через нестачу сонячного світла. Також старанно організм намагається зібрати в цю пору року жир, який є хорошою теплоізоляцією.

Взимку слід особливо уважно стежити за раціоном, оскільки для підтримки здоров’я в цей сезон необхідні вуглеводи і жири. Але вуглеводною і жирною їжею небезпечно зловживати, а також неправильно забезпечувати свій організм харчуванням і не забезпечувати фізичними навантаженнями. Прогулянки на свіжому повітрі, активна ходьба, вправи в цей час року повинні бути обов’язковими, так як вони забезпечують кровообіг, необхідний для здорових функцій серця, мозку, психіки, а також захищають від застою метаболізму.