У дослідженні, опублікованому в Journal of the American Geriatrics Society, вивчалися п’ять рис особистості – невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість – і їх зв’язок з станами, що передують деменції, званими синдромом рухового когнітивного ризику (MCR) і синдромами легкої когнітивної недостатності (MCI) або так званої «пре-деменції».

Серед 524 дорослих у віці 65 років і старше, які спостерігалися протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся MCR, а у 69 розвинувся MCI (у деяких з втратою пам’яті або амнестичним MCI).

Відкритість була пов’язана з 6% зниженням ризику розвитку синдромами легкої когнітивної недостатності, тоді як невротизм був пов’язаний з 6% підвищеним ризиком. При неамнестичній «пре-деменції» пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей-таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування – порушені.

Читайте також:  Що буде з тілом, якщо щодня випивати склянку теплої води натщесерце?

Жодна з рис особистості не була пов’язана з “пре-деменцією” в цілому або з амнестичною «пре-деменцією».

«Хоча необхідні додаткові дослідження, наші результати свідчать про те, що особистісні якості відіграють незалежну роль у ризику або захисті від специфічних синдромів, що передують деменції», – говорить провідний автор, доктор медичних наук Еммелін Ейерс, з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна. – «З клінічної точки зору ці результати підкреслюють важливість врахування аспектів особистості при оцінці ризику розвитку деменції».