Калій важливий для багатьох функцій організму. Наприклад, необхідний мінерал відіграє життєво важливу роль у скороченні м’язів. Численні дослідження також показали, що споживання більшої кількості калію може знизити ризик інсульту. Добре відомо, що банани багаті калієм, але є й інші продукти, які покриють щоденну норму.

Кращі продукти з високим вмістом калію

Картопля

Картопля середнього розміру містить близько 941 мг калію, що вдвічі більше, ніж 422 мг банана середнього розміру. Насправді солодка, червона і біла картопля – відмінні джерела калію. Запікання – кращий спосіб підготувати картоплю, але не знімайте шкірку, так як в ній багато калію. Ретельно вимийте овочі перед приготуванням.

Читайте також:  Названо час коли варто вечеряти, щоб уповільнити старіння і продовжити життя

Листова зелень

Листя амаранту і приготований шпинат особливо багаті калієм. Чашка кожного містить від 800 до 900 мг мінералу. Крім того, листова зелень надає додаткову користь для мозку. Дослідження показало, що щоденна порція листової зелені може уповільнити вікове зниження когнітивних функцій.

Томатне пюре, сік і паста

Помідори містять калій на додаток до лікопіну. Томатне пюре, сік і паста більш концентровані, ніж свіжі плоди, і використовуються в декількох рецептах. Зокрема, томатна паста містить 669 мг калію на 1/4 склянки.

Сушені абрикоси і родзинки

Ці два сухофрукти не тільки смачні, але і містять багато калію. Сушені абрикоси містять більше 1000 мг калію на півсклянки, а родзинки – 618 мг на ту ж порцію. Ці два фрукти широко представлені на ринку, але найкорисніші з них – без додавання цукру, захисних покриттів або інших додаткових інгредієнтів.

Читайте також:  100-річна шанувальниця алкоголю назвала 3 причини свого довголіття

Сочевиця

У цьому корисному представнику сімейства багато клітковини і білка. У чашці вареної сочевиці також міститься 731 мг калію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News