Яку кількість яєць при щоденному вживанні можна вважати нормою, не побоюючись за серце? З вирішенням цього питання визначилися наукові фахівці зі школи громадської охорони здоров’я Гарвардського університету, що стали авторами масштабного дослідження.

Як повідомляє CNN, в рамках нового проекту вчені аналізували вплив популярних продуктів на ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Ними були розглянуті дані про понад 200 тис.осіб, за якими протягом 34 років велися спостереження. Крім того, був виконаний мета-аналіз досліджень, проведених в Європі, Азії та США, що увібрали відомості про 1,7 мільйона чоловік.

У тому числі дослідниками вивчалася зв’язок між щоденним споживанням яєць і ризиком розвитку захворювань серця. Це дозволило їм визначити точно безпечну для серця норму (одне в день).

Читайте також:  Проблеми із зором вранці можуть виникати за кілька днів до інсульту

“Вживання одного яйця в день не пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань”, – заявив провідний експерт, доктор Френк Ху.

Також його колеги констатували, що дієтичні режими харчування, в яких рекомендується замінювати яйцями незбиране молоко, червоне м’ясо, в тому числі перероблене, – «продемонстрували хороші результати з точки зору ризику розвитку серцево-судинних захворювань».