Часто стверджується, що звичка їсти занадто гарячий суп сприяє розвитку раку, – але наскільки реально його при цьому дістати? Відповідь дала лікарка-дієтологиня Олена Толоконнікова.

Виданню “Аргументи і факти” лікарка розповіла, що пристрасть до гарячих страв, супів, напоїв може серйозно нашкодити здоров’ю. Виникнення раку (гортані, стравоходу) через звичку їсти гарячий суп цілком реальне, підтвердила фахівчиня.

“Так, пити і їсти надмірно гаряче небезпечно. Це загрожує регулярними опіками стравоходу. Сильні ураження іноді стають причиною появи злоякісних пухлин”, – зауважила лікар.

Толоконнікова попередила, що раком гортані або стравоходу в переважній більшості випадків хворіють чоловіки – їм слід особливо ретельно берегтися від гарячої їжі і пиття.

Читайте також:  Експерт назвав несподівану причину появи хропіння

Як зрозуміти, наскільки гарячим повинен бути той же суп у вашій тарілці? Існує правило: вживаючи якісь страви, напої, важливо стежити за тим, чи обпалюють вони губи. Якщо так, їсти їх в такому вигляді не варто, потрібно дати трохи охолонути.

Чи реально дістати рак від холодного? Занадто холодні напої і продукти, згідно з науковими даними, також травмують слизову органів травного тракту, причому роблять не слабкіше гарячих.