Співробітники Європейської асоціації кардіологів назвали продукти, які допомагають підтримувати активні функції серця і уникнути спазмів судин в жарку погоду.

Петрушка. У жарку погоду згущується кров і сповільнюється кровотік, то підвищує ризики гіпертонічних проявів. За словами фахівців, чайна ложка соку петрушки ефективно знижує артеріальний тиск.

Помідор. В цих овочах багато магнію, який контролює нормальну роботу клітин серця, а також і антиоксиданту лікопіну, який підтримує тонус судин.

Темний виноград. Темні сорти винограду багаті антиоксидантами, які захищають клітини серця від пошкоджень, що викликаються тим підвищеним навантаженням на серцево-судинну систему, яким виявляється жарке, збіднене киснем повітря. Крім того, темний виноград надає м’яку сечогінну дію. Правда, слід пам’ятати: у винограді також багато цукрів, в день не варто з’їдати більше 250 грамів.

Абрикос. Забезпечують організм калієм, який бере участь в електролітному обміні і важливий для серцевої провідності. Абрикосовий сік має здатність знижувати тиск.

Свіжа капуста. Це чудове джерело вітаміну С і клітковини – двох найважливіших компонентів, здатних «очищати» судини. Капустяний сік корисний для гіпертоніків завдяки своєму ефекту зниження тиску.

Раніше лікарі назвали 15 найкращих продуктів для здоров’я серця.

Джерело: МедікФорум