Спочатку дієтологи занесли їх в «чорний список», оголосивши занадто жирними, щоб бути корисними. Але новітні дослідження показують, що з таким рішенням явно поквапилися.

Зокрема, вчені реабілітували молоко. Твердження про те, що дорослим пити молоко не корисно, оскільки з віком починає розвиватися його непереносимість, вони вважають далеко не абсолютним – така непереносимість виникає лише в малої кількості людей.

Що стосується жиру, що міститься в молоці і молочних продуктах, то жирність на рівні 3,5% нічим не зашкодить серцю та судинам і більше того, навіть корисна для профілактики цукрового діабету другого типу. Якщо від молока не болить живіт, до півлітра цього продукту в день можна вживати без усяких побоювань, відзначають дослідники.

Читайте також:  У холодну пору року виникає неконтрольоване переїдання: лікар

Інший продукт – картопля. Експеримент, що проводився, в якому учасникам пропонувалося самостійно вибирати і класти собі в тарілку гарнір. У підсумку виявилося, що ті, хто вибрав картоплю в цілому з’їли на 30-40% менше калорій.

Втім, вчені уточнюють: смажена картопля такого ефекту не дає, тільки варена або пюре з неї без додаткових жирних інгредієнтів.

Також медики встали на захист м’яса і яєць. Говорячи про вживання м’яса, фахівці підкреслюють, що небезпечні насамперед оброблені м’ясні продукти, що містять в собі нітрит натрію, який багатьма дослідженнями оцінюється як канцероген. У відвареної нежирної яловичини його немає, і це – чудове джерело білка.

Читайте також:  Поєднання деяких продуктів із ліками можуть бути небезпечними для людини

Ділячись порадами щодо вживання яєць, медики констатують: сім яєць в тиждень – по одному на кожен день – вже точно не зашкодить здоров’ю, а швидше допоможуть його зміцнити.

Крім того, експерти не бачать шкоди у використанні пальмової та кокосової олії. За даними досліджень, у людей, які регулярно вживають пальмове масло, ризик серцево-судинних захворювань не вище, ніж у тих, хто вживає оливкову олію. За словами вчених, в цих оліях містяться рослинні насичені жири, які захищають від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і деяких видів раку.