Кава виробляє підбадьорливий ефект, але при надмірному споживанні кофеїну можлива поява неприємних симптомів, включаючи прискорене серцебиття і стрибки тиску. Також відзначається поступове звикання до кофеїну. Вчені радять звернути увагу на інші стимулюючі напої. Якщо є реальна залежність від кави, слід спробувати цикорій. Він містить кофеїн, але багатий вітаміном В, який зміцнює нервову систему.

А, приміром, імбирний чай можна вважати повноцінним енергетиком. На відміну від кави, він надає тонізуючий ефект довше. Одночасно з цим він зміцнює імунітет і підсилює кровообіг. Все це позитивно позначається на працездатності протягом дня, що робить імбирний чай ідеальним ранковим напоєм.

Аналогічні властивості у чаю з жасмином. Якщо ні імбир, ні чай вам не по душі, підійде звичайна тепла вода з медом і лимоном. Така вода прискорює обмін речовин і підсилює імунний захист. Підвищує працездатність свіжий гранатовий сік, кажуть вчені. За їх словами, він корисний за рахунок вмісту магнію, калію, кальцію і фосфору.