Дієта – мало обговорюваний компонент контролювання аритмії, але вона є одним з факторів способу життя, який зменшує симптоми. Що вам потрібно знати?

Аритмія може викликати гострі небезпечні і лякаючі симптоми, такі як:

  • Серцебиття
  • Грудний біль
  • Втома
  • Утруднене дихання
  • Запаморочення
  • Непритомність

Аритмія також може привести до довгострокових ускладнень, включаючи високий ризик розвитку деменції і набагато більш високий ризик інсульту, зупинки серця і серцевої недостатності. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і стежити за харчуванням.

Продукти, які необхідно виключити повністю

Алкоголь

Алкоголь підвищує кров’яний тиск, провокуючи інсульт. Підвищує кількість ліпідів в крові, посилює серцеву недостатність, призводить до збільшення ваги. Це не просто теоретичне дослідження – для пацієнтів з миготливою аритмією, найбільш поширеним типом, дослідження показали, що як помірне, так і важке вживання алкоголю посилюють симптоми.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

Солі

Натрій взаємодіє з рідиною, підвищує артеріальний тиск, що становить небезпеку для здоров’я людей з певними типами аритмії. Норма для здорової людини – 5 г., для Серцевий пацієнтів – 2-3 грами.

Оброблене м’ясо

Дослідження показали, що оброблене м’ясо є важким продуктом для серця. У ньому міститься багато солі, нітратів, консервантів. Подумайте про заміну ковбаси і хот-догів тунцем і куркою.

Рафіновані вуглеводи

Менше картоплі, білого хліба, білого рису, але більше коричневого рису, цільнозернового хліба, вівсянки.

Цукор

Рафінований цукор шкідливий для загального стану здоров’я. Не дивно, що він впливає на серця. Але природні цукри, що містяться у фруктах, не обов’язково шкідливі. Велика частина глюкози, яку ми споживаємо, додається в продукти харчування, і їх варто уникати. Виключіть солодкі безалкогольні напої, морозиво, цукерки, торти, пакетовані соки.

Читайте також:  Перші ознаки деменції у мовленні людини

Джерело: steadyhealth