Alzheimer’s Society поділилося чотирма питаннями, які ви повинні задати, щоб визначити, чи є втрата пам’яті “віковим погіршенням пам’яті” або деменцією.

Одна з перших речей, яку Ви повинні запитати, – “чи помітно порушують ваше повсякденне життя” будь-які проблеми з пам’яттю – чи так це? Потім вам потрібно запитати, чи впливають будь-які проблеми з пам’яттю на «вашу здатність виконувати завдання, як зазвичай».

Третє питання: чи є у вас “легкі труднощі в навчанні і запам’ятовуванні нового”. І чи немає “основного захворювання, що викликає проблеми з пам’яттю”.

Якщо ви відчуваєте труднощі з пам’яттю, але це не заважає вашому повсякденному життю, в тому числі здатності виконувати завдання, і ви можете дізнаватися щось нове, ймовірно, у вас вікове погіршення пам’яті, передає Express.

Читайте також:  Чому бурчить у животі і коли це може бути небезпечно

“Пов’язане з віком погіршення пам’яті вважається нормальною частиною старіння. Це не означає, що у вас недоумство”, — заявили в Alzheimer’s Society.

Якщо ви забули, де залишили ключі, пароль від сайту або ім’я колишнього однокласника, це «не ознаки недоумства».

“Можливо, ви не так швидко запам’ятовуєте речі, як раніше, але в більшості випадків причин для занепокоєння немає”, — додали в організації.

Однак ключ полягає в тому, що порушення «не настільки серйозні, щоб перешкоджати вашим звичайним повсякденним функціям і рутині». Однак люди з легкими когнітивними порушеннями мають більш високий ризик розвитку хвороби Альцгеймера або іншого типу деменції.

Читайте також:  Медики розповіли, що допомагає продовжити життя людям після 60 років

Деменція, в першу чергу, виникає, коли “у вас серйозна втрата пам’яті” до такої міри, що:

  • Це впливає на ваше повсякденне життя і здатність дотримуватися звичайного розпорядку дня
  • Вам важко дізнаватися щось нове
  • Вам важко виконувати завдання, з якими Ви знайомі
  • Близькі вам люди теж починають помічати зміни в ваших здібностях